[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

: نمی شود همه چیز را به زمین چمن ربط دهیم، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: برای آماده شدن ورزشگاه پارس از نظر رسیدگی به وضعیت چمن آن از اقدامات عجولانه و احساسی دوری می‌کنیم.
به گزارش خبرنگار ایرنا، حیدرصفرپور بامداد سه‌شنبه در برنامه تلویزیونی فوتبال برتر افزود:نمی‌خواهیم برای چهارمین بار این زمین زیر کشت چمن برود، از این رو با نظر کارشناسی و علمی در مورد استفاده از زمین چمن ورزشگاه پارس تصمیم می‌گیریم.
وی ادامه داد: اگر نگاهی به زیر ساخت‌های ورزشی افتتاح شده در فارس داشته باشیم، می‌بینیم که در افتتاح ورزشگاه پارس شیراز عجله شده چرا که تفکر ورزشی پشت آن بوده است که حتماً باید این ورزشگاه افتتاح شود و بر این اساس زمین پارس که مجری و متولی آن شرکت توسعه وزارت ورزش بوده است در سال ۹۶ افتتاح شد.
صفرپور گفت: پس از اینکه سه ماه از افتتاح ورزشگاه پارس شیراز گذشت، چمن کاملاً خشک شد و ۷۱ مورد هم نمایندگان سازمان لیگ فوتبال روی ورزشگاه ایراد گرفتند که هنوز ۵۰ مورد دیگر باقی مانده و طی جلسه‌ای که با حضور استاندار و مجمع نمایندگان فارس با وزیر داشتیم  شرکت توسعه مکلف شد هم ورزشگاه پارس و هم سالن شش هزار نفره شیراز را تکمیل کند و در هفته دولت سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد. او افزود: کمتر از دو ماه از مسئولیتم در فارس می‌گذرد و با بازدیدهای میدانی که داشتیم ورزشگاه پارس برای سومین بار زیر کشت چمن رفته ضمن اینکه عوامل دستگاه‌های نظارتی استان هم از جمله دیوان محاسبات فارس از ورزشگاه بازدید کرده‌اند که پیگیر هزینه‌های صورت گرفته هستند.
صفرپور بیان داشت: از استادان دانشگاه که در زمینه علمی از جمله مسئله خاک،  آب  و بذر چمن آشنایی داشتند دعوت به همکاری کردیم تا کار خوبی بدون عجله به دست بیاید و  وزیر ورزش طی سفرش در بهمن‌ماه به شیراز دستور داد مشکلات ورزشگاه‌ها به سرعت حل شود.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزود: پس از اینکه کارشناسان امر تأیید کردند که ورزشگاه پارس قابل بهره‌برداری است، زمین حافظیه زیر نظر شرکت توسعه وزارت ورزش به صورت اساسی زیر کشت خواهد رفت.
صفرپور همچنین گفت: باید با مردم صادق باشیم برای همین هم انتظار داشتیم ارتباط با مردم در برنامه تلویزیونی در زمان مناسب‌تری برقرار می‌شد تا مخاطبان بیشتری داشته باشد.
وی افزود: قرار بود در برنامه هفته قبل پاسخ دهیم و تا ساعت ۲ و نیم بامداد هم نشستیم و برنامه تمام شد و قرار شد در ابتدای برنامه این هفته پاسخگو باشیم اما در ساعت یک و نیم بامداد تازه ارتباط برقرار شد، کاش زمان بهتری در نظر گرفته بودند.
صفرپور با اظهار اینکه در عرصه ورزش حرفه‌ای به تفکر، برنامه و اقدامات حرفه‌ای نیاز است، گفت: این قبیل کارها و آسیب شناسی کمتر صورت گرفته است.
این مقام مسئول ادامه داد: فارس هشت سال از داشتن تیم لیگ برتری محروم بوده و  شاید همین امر موجب شده هدف گذاری‌هایی که همکاران سابق می‌کردند با موضوع فاصله داشته است.
وی اضافه کرد: در حالی که کمتر از سه ماه  به شروع لیگ برترمانده بود زمین به واقع خاکی حافظیه باید ظرف این مدت کوتاه آماده می‌شد که همکاران در اداره کل و مسئولان استان همکاری کردند و با  پشتکار جدی، ایرادهایی که سازمان لیگ روی زمین گذاشته بود برطرف شد و مورد تأیید قرار گرفت تا بازی‌های تیم فجر در حافظیه برگزار شود، قطعاً اگر زمان بیشتری برای شروع لیگ وجود داشت وضعیت زمین خیلی بهتر از این‌ها می‌شد.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس ادامه داد: می‌پذیریم  که ورزشگاه حافظیه ایدئال نیست اما نمی‌شود همه چیز را به زمین چمن ربط بدهیم؛ اینکه صحبت‌ها به این سمت است جای تأمل دارد و ما نباید از مسائل فنی تیم دور شویم.
صفرپور گفت: بازیکنان تیم فجر در اصفهان پس از شکست برابر سپاهان، به چمن حافظیه اشاره می‌کنند و این امر نشان می‌دهد که ورزشکاران از مسائل فنی دور شده‌اند و تمرکز خود را به سمت و سوی دیگری برده‌اند که قابل تأمل است.
صفرپور اضافه کرد: همان‌گونه که گفتم حتماً در بهره‌برداری از زمین  پارس عجله‌ای نداریم و سعی می‌کنیم  با کار کارشناسی کارها به خوبی دنبال شود تا دوباره  با معضل دیگری مواجه نشویم و در کنار آن یک زمین  چمن درست شود که دیگر بهانه‌ای نباشد.
وی همچنین گفت: اینکه مدام می‌گویند تیم فوتبال فجر غریب و مظلوم واقع شده این‌گونه نیست؛ چرا که فرمانده سپاه و استاندار فارس که رویکرد علمی به ورزش دارند و پیگیر هستند و دیگر مسئولان ارشد استان همه دست به دست داده‌اند تا این تیم،‌شرایط خوبی داشته باشد و در این راستا، همه پای کار هستند.
  سالن ۶ هزار نفره شیراز از مصوبات سفر سال ۸۷ رهبر معظم انقلاب به استان فارس است که در بزرگراه حسینی الهاشمی در غرب شیراز احداث شده است.
این سالن قرار بود سال ۹۱ به بهره‌برداری برسد اما تا سال ۹۴ این پروژه تعطیل شد و در سال ۹۵، عملیات ساخت این سالن ورزشی دوباره آغاز شد.
سرانجام  سالن ورزشی ۶ هزار نفره شیراز با نام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی پنجشنبه ۲۴ تیرماه ۱۴۰۰ با حضور معاون وقت وزارت ورزش و جوانان و از طریق ویدیو کنفرانس توسط رئیس‌جمهور سابق افتتاح شد و به انتظار ۱۳ ساله مردم فارس پایان داده شد، هر چند آب و گاز و برق ندارد.
فروردین‌ماه ۱۴۰۱ ورزشگاه پارس آماده بازی است
دهم اسفندماه ۱۴۰۰ بود که مسئول هیئت فوتبال شیراز به ایرنا گفت: محمودزاده نماینده سازمان لیگ از ورزشگاه پارس(میانرود) بازدید کرد و گفت که زمین برای فروردین ماه ۱۴۰۱ آماده میزبانی از تیم‌های لیگ برتر است و کیفیت خوبی دارد. حال با این صحبت‌هایی که سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس در مورد ورزشگاه پارس کرده به نظر نمی‌رسد فروردین‌ماه، زمین چمن این ورزشگاه بهره‌برداری و بازی‌های تیم فجر در این ورزشگاه برگزار شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی