[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در فارس، روزنامه شیراز نوین

15 زندانی جرائم غیرعمد زندان نورآباد ممسنی با همت خیران و مددکاری زندان آزاد شدند. از ابتدای بهمن ماه سال جاری تاکنون، با استفاده از ظرفیت خیران و کمیته صلح و سازش زندان نورآباد ممسنی، زمینه آزادی تعداد 15 نفر از محکومان بدهکار مالی جرائم غیرعمد که میزان کل بدهکاریشان در مجموع بالغ بر ده‌میلیارد ریال بوده است، با استفاده از دادخواست اعسار یا تعدیل اعسار و نیز برگزاری جلسات صلح و سازش در دفتر مددکاری زندان و جلب تخفیف بخشی از طلبکاری شکات و در نهایت پرداخت مبلغ دومیلیارد و پانصدمیلیون ریال توسط خیران شهرستان، از زندان آزاد شده و به آغوش 
خانواده بازگشتند. 
همچنین با پیگیری رئیس زندان و واحد مددکاری و همکاری با صلح جویان محلی در شهرستان، اولیای دم و شکات پرونده زندانی که به جرم معاونت در قتل محکوم به 15 سال حبس در زندان می‌باشد، رضایت بدون قید و شرط خود را اعلام نمودند که پرونده جهت تخفیف مجازات در حال پیگیری می‌باشد. 
با این اقدام، ضمن اینکه مشکل زندانیان و خانواده آنان مرتفع گردید، با ایجاد صلح و سازش در بین این خانواده‌ها از سایر آسیب‌های اجتماعی احتمالی هم کاسته می‌شود.
در همین زمینه 9 زندانی جرائم غیرعمد در شهرستان مرودشت از زندان آزاد شدند. رئیس زندان مرودشت گفت: خیران مرودشتی برای آزادی این زندانیان مبلغ ۳۷۰میلیون تومان پرداخت کرده اند.
سید علیرضا سجادیان اظهار داشت: هم اکنون ۵۰ زندانی جرائم غیرعمد دیگر در زندان مرودشت چشم به راه 
آزادی هستند.
وی یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون ۳۶ زندانی با کمک خیران از زندان آزاد شده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی