[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

اقتصاد مسافرمحور ، روزنامه شیراز نوین

معاون استانداری فارس در امور زائرین و گردشگری اظهار کرد که بهار ۱۴۰۱، آغاز فصل جدیدی در اقتصاد گردشگری استان رقم خواهد خورد. به گزارش دریافتی شیرازنوین، محمد فرخ‌زاده شامگاه سه‌شنبه ۱۷ اسفند در جلسه کمیته فرهنگی ستاد هماهنگی تسهیلات سفر نوروز ۱۴۰۱، با بیان اینکه پس از چندین سال محدودیت‌های کرونایی و همزمانی آن با اعیاد شعبانیه، یکی از متفاوت ترین ایام نوروز را پیش رو خواهیم داشت، تأکید کرد: از تمام مجموعه‌های فرهنگی و هیئات مذهبی دعوت می‌کنیم که تمام تلاش خود را در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسمات جشن‌های مذهبی و آیین‌های سنتی، به منظور ایجاد بستری سالم و مفرح برای میهمانان دیار فارس کهن، به کار گیرند. او ملاک سفر به استان فارس در نوروز ۱۴۰۱ را آخرین مصوبات ستاد کرونا و تزریق سه دوز واکسن اعلام و اضافه کرد: بخش اعظمی از اقتصاد و معیشت مردم فارس، با ورود مسافر و گردشگر رونق می‌پذیرد و اغلب مشاغل کوچک و بزرگ، با یک برنامه ریزی دقیق می‌توانند معادل چند ماه درآمد خود را در ایام نوروز به دست آورند.
فرخ‌زاده با اشاره به عدم آشنایی عمده مسافران با جاذبه‌های گردشگری مذهبی، طبیعی، تاریخی و فرهنگی استان فارس، عنوان کرد: مهم‌ترین کارکرد فضای مجازی و مجموعه‌های فرهنگی، آموزش و آگاهی بخشی به آحاد جامعه است که لازم است اهتمام جدی در تولید محتوای جذاب و گسترده، نه تنها در حوزه معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، بلکه در حوزه توریسم تاریخی و تفریحی نیز داشته باشیم.
او آشنایی فرزندان با کارآفرینی و چرخه اقتصاد در این بخش را به‌عنوان یکی از نقاط مثبت توجه به نسل آینده برشمرد و با اشاره به وجود فرصت‌های بالقوه سفرهای خارجی، افزود: هم اکنون پروازهای بسیاری از شیراز به کشورهای همسایه انجام می‌شود اما خلأ بروشورها و بولتن‌های تبلیغاتی جاذبه گردشگری استان فارس در این پروازها کاملاً محسوس است که باید برای این موضوع هم برنامه ریزی دقیقی انجام شود.
فرخ‌زاده با بیان اینکه در دنیا صنعت گردشگری بر تکنولوژی روز و فناوری اطلاعات و تبلیغات تمرکز و توجه ویژه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: معرفی مناسب برجستگی‌های توریستی و گردشگری استان در تمام بخش‌ها، زمانی محقق می‌شود که تبلیغات محیطی و چندرسانه‌ای از فارس در مرزها و سفرهای خارجی و شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی