[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

شهردار منطقه ۷ شیراز خواستار شد: همیاری برای محرومیت‌زدایی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
شهرداری منطقه 7 شیراز تبدیل به کارگاه بزرگ محرومیت زدایی شده است. این منطقه کمتر برخوردار از کلان‌شهر شیراز روستاهای زیادی را در بر گرفته که از اولیه ترین زیرساخت‌های شهری محروم‌اند و خدمت‌رسانی به آنها با نگاهی عدالت محور در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز قرار گرفته است.
به علاوه یادگار ارزشمند ساسانیان در این محدوده است و باید مورد رسیدگی و سامان‌دهی قرار گیرد.
شهردار منطقه ۷ شیراز در این زمینه اعلام کرد که فعالیت معدن شن و ماسه در نزدیکی محور باستانی برم‌دلک بر اساس مجوزی است که از سوی کارگروه زیربنایی استانداری فارس صادر شده است. قاسم اکبری صبح چهارشنبه ۱۸ اسفندماه در جمع خبرنگاران از اهمیت رسیدگی به این بافت تاریخی گفت و افزود: سایت گردشگری قصر ابونصر ۳۶ هکتار حریم دارد که تنها ۷ هکتار آن را شهرداری تملک کرده و طبق قانون تنها در حوزه منظر فضای سبز و ایجاد فضای دسترسی اجازه بهسازی داده شده و از سوی میراث هیچ‌گونه اجازه ساخت و ساز داده نشده است.
مشکلات مربوط به دو سایت گردشگری برم دلک و قصر ابونصر از دیگر موضوعاتی بود که اکبری به آن اشاره کرد و گفت: دو کارگاه در کنار این سایت وجود دارد که مقرر شده تا تملک آن از سوی شهرداری انجام شود؛ اما تاکنون اقدام اجرایی انجام نشده است. او در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص فعالیت یک معدن شن و ماسه در جوار این محور و آسیب‌هایی که بر نقوش برجسته برم‌دلک برجا می‌گذارد، گفت: مجوز بهره برداری از این معدن از سوی کارگروه امور زیربنایی استانداری فارس صادر شده و مجوز برداشت از این معدن تا سال ۱۴۱۰ صادر شده است. در این کارگروه اداره‌کل میراث فرهنگی هم حضور دارد و لذا تمام ارگان‌های ذی‌ربط نسبت به صدور مجوز اقدام کرده‌اند و بر اساس مجوز، این معدن در حال فعالیت است. شهردار منطقه هفت شیراز همچنین به مشکلات مربوط به اجرای فاضلاب در این منطقه اشاره و عنوان کرد: با پیگیری‌ها و جلسات برگزار شده از طریق استاندار فارس و مدیرکل آبفای استان، مقرر شد که تأمین اعتبار این مهم از طریق فاینانس تأمین انجام شود تا بتوان اجرای کار را شروع کرد؛ اما تاکنون اقدامی انجام نشده است.
اکبری ادامه داد: اما بر اساس وعده‌هایی که داده شده، تا انتهای سال ۱۴۰۲ منطقه هفت نیاز به اجرای لوله گذاری ۱۲۰ کیلومتر خط فاضلاب دارد و این اقدام باید در بازه زمانی پیش‌بینی شده، اجرایی شود و اولویت اجرا نیز به بلوار اتحاد و روستای کوشکک و قسمتی از محله احمدآباد داده شده است.
شهرداری منطقه هفت شیراز همچنین با بیان اینکه بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد این منطقه فاقد خط فاضلاب است، گفت: به جز بلوار فرصت شیرازی، در مابقی مناطق همچون نصرآباد، دست خضر، وزیرآباد، احمدآباد و سایر روستاهایی که الحاق شده‌اند، خط فاضلاب وجود ندارد و اجرای خط تعیین شده بر اساس اولویت بندی مناطق 
خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی