[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

رئیس‌کل دادگستری فارس خبر داد: محکوم به قصاص پای دار نرفت ، روزنامه شیراز نوین

به گفته رئیس کل دادگستری فارس، یک محکوم به قصاص پس از اخذ رضایت از اولیای دم و کمک خیران، پس از ۱۱ سال از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی با اعلام خبر بازگشت یک بانوی محکوم به قصاص به زندگی پس از اخذ رضایت از اولیای دم و کمک خیران پس از ۱۱ سال، ضمن تقدیر از اقدام اجرای احکام کیفری شیراز و شورای حل اختلاف استان در فراهم ساختن زمینه این مصالحه، بیان کرد: این اقدام خیرخواهانه با مساعدت خیران و کانون خدمت رضوی وابسته به آستان قدس رضوی تکمیل و پس از پرداخت وجه المصالحه و اخذ رضایت کامل اولیای دم، محکوم علیه از زندان آزاد شد. به نقل از دادگستری فارس، او عنوان کرد: رسالت ذاتی توسعه حل اختلاف استان تلاش در راستای برقرای مصالحه و حل و فصل خصومت‌هاست که همین امر سبب کاهش ورودی پرونده به محاکم قضایی و در نتیجه کاهش اطاله دادرسی می‌شود.
موسوی ضمن قدردانی از گذشت خانواده اولیای دم خاطرنشان کرد: در پرونده‌های قصاص که به صلح و سازش می‌انجامد، اقدام خداپسندانه و کریمانه خانواده متوفی برای گذشت و اعلام رضایت، نشان از ایمان و صبر والای آن‌ها دارد و تلاش‌هایی که برای تحقق این امر مهم مصروف می‌شود، تقویت فرهنگ عفو و گذشت و حفظ روحیه اخوت و برادری را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی