[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

محققان اسپانیایی می‌گویند؛ مصرف فروکتوز مایع با بیماری کبد چرب مرتبط است، روزنامه شیراز نوین

به گفته محققان، اگر رژیم غذایی چرب با مصرف نوشیدنی‌های شیرین شده با فروکتوز مایع همراه باشد، تجمع چربی‌ها در کبد تسریع می‌شود و ‌هایپرتری گلیسیریدمی‌ ظاهر می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس دیلی، فروکتوز یکی از رایج‌ترین شیرین‌کننده‌ها در صنایع غذایی است. این قند ساده (مونوساکارید) به صورت صنعتی از شربت ذرت، به دست می‌آید. فروکتوز با قدرت شیرین‌کننده بسیار بالا و هزینه‌های تولید پایین، علی‌رغم شواهد علمی‌که آن را با بیماری‌های متابولیک مرتبط می‌کند، توسط صنایع غذایی برای شیرین کردن نوشیدنی‌ها، سس‌ها و غذاهای فراوری شده استفاده می‌شود.
بر اساس مطالعه جدید، تأثیر فروکتوز در افزایش سنتز اسیدهای چرب در کبد نسبت به تزریق خارجی چربی‌ها از طریق رژیم غذایی تعیین کننده‌تر است.
پروفسور «خوان کارلوس لاگونا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بارسلونا اسپانیا، می‌گوید: «در رژیم‌های پرچرب که با فروکتوز مایع همراه هستند، این مونوساکارید می‌تواند باعث افزایش لیپوژنز- یعنی تشکیل چربی‌ها از طریق قند- و مهار اکسیداسیون لیپید در کبد شود.»
وی در ادامه می‌افزاید: «به ویژه، دریافت فروکتوز به طور مستقیم بر بیان و فعالیت فاکتور هسته‌ای ChREBP تأثیر می‌گذارد. این عامل پس از فعال شدن باعث افزایش بیان آنزیم‌هایی می‌شود که سنتز کبدی اسیدهای چرب را کنترل می‌کنند. به طور موازی، مصرف فروکتوز فعالیت گیرنده هسته‌ای PPARalfa را کاهش می‌دهد که مسئول اصلی کنترل بیان ژن‌هایی است که آنزیم‌های دخیل در اکسیداسیون اسیدهای چرب (میتوکندری و پراکسی‌زوم) را در کبد کدگذاری می‌کنند.»
همان‌طور که در مطالعه پیش بالینی بیان شد، ترکیب چربی‌های اشباع شده از منشأ غذایی و القای سنتز آندوژن اسیدهای چرب باعث پیدایش کبد چرب می‌شود.
به گفته محققان: «فروکتوز بر خلاف رژیم‌های پرچرب، بیان پروتئین PNPLA۳ را افزایش می‌دهد که با بروز ‌هایپرتری‌گلیسیریدمی‌که یک عامل خطر قلبی عروقی است، مرتبط است.»
چندین مطالعه اپیدمیولوژیکی مصرف نوشیدنی‌های شیرین شده با فروکتوز را به بیماری کبد چرب غیر الکلی مرتبط می‌کند. کبد چرب نقطه شروع آسیب شناسی‌های جدی‌تر مانند استئاتوهپاتیت و سیروز کبدی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی