[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

داریون صنعتی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: ایجاد شهرک صنعتی داریون توسط بخش خصوصی در اولویت برنامه‌های این شرکت قرار گرفت. 
سید مصطفی هاشمی در سفر به داریون که با هدف بررسی و مکان یابی اراضی جهت ایجاد شهرک صنعتی داریون انجام شد، گفت: پیرو سفر اخیر استاندار فارس به داریون و دستور دکتر ایمانیه در زمینه تسریع در راه اندازی شهرک صنعتی داریون، ایجاد شهرک صنعتی در اولویت کاری این شرکت قرار گرفت و در این زمینه گزینه‌های مختلفی در دست بررسی است.
وی با اشاره به آمادگی و درخواست بخش خصوصی برای راه اندازی شهرک صنعتی غیردولتی در داریون گفت: در این زمینه شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، از ایجاد شهرک صنعتی توسط بخش خصوصی حمایت می‌کند و مراحل کار تسریع می‌یابد.
هاشمی افزود: بر اساس قانون، شهرک صنعتی غیردولتی نیز دارای مزایای شهرک صنعتی دولتی است و حضور بخش خصوصی می‌تواند روند ایجاد این شهرک صنعتی را سرعت بخشد.
سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به فاصله نزدیک شهر داریون به کلان شهر شیراز، گفت: قطعاً ایجاد شهرک صنعتی در این منطقه در بسترسازی به منظور جذب سرریز سرمایه گذاری شیراز و در نتیجه توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار، مؤثر و دارای توجیه اقتصادی است.
هاشمی با اشاره به برخی از ضوابط و مقررات ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی گفت: مسائل زیست محیطی و رعایت فاصله قانونی با حریم شهر، روستا و دامداری‌ها، تأمین آب و سهولت دسترسی به امکانات زیربنایی و زیرساختی نظیر برق و گاز و وجود جاده دسترسی مناسب، از مهم‌ترین الزامات جانمایی شهرک یا ناحیه صنعتی است.
وی با اشاره به پیگیری‌های قادری نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی برای ایجاد شهرک صنعتی در این منطقه، از اعضای شورای شهر داریون خواست اراضی مستعد دیگر را نیز که دارای شرایط استقرار شهرک صنعتی هستند، به شرکت شهرک‌های صنعتی فارس معرفی کنند.
سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این برنامه با همرامی اعضای شورای اسلامی شهر داریون از اراضی مشخص شده برای ایجاد شهرک صنعتی بازدید کرد.
لازم به ذکر است استاندار فارس در سفر روز چهارشنبه 18 اسفند به داریون با تأکید بر اهمیت ساخت شهرک صنعتی در این منطقه بر ایجاد شهرک صنعتی با هدف ایجاد شرایط و زیرساخت‌های مناسب برای جذب سرمایه گذار و کنترل مهاجرت تأکید کرده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی