[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

کلیه خدمات قضایی در نوروز ارائه می‌گردد ، روزنامه شیراز نوین

در سفر یک‌روزه مسئولان ارشد قضایی استان فارس به شهرستان فسا، رئیس کل دادگستری فارس، دادگاه عمومی بخش ششده و قره‌بلاغ این شهرستان را افتتاح کرد و از نزدیک در جریان روند خدمت رسانی قضایی به مردم در ایام پایانی سال در حوزه قضایی فسا قرار گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در مراسم افتتاح دادگاه عمومی بخش ششده و قره بلاغ شهرستان فسا با بیان اینکه توسعه و گسترش خدمت رسانی در همه حوزه‌ها از برکت خون شهدا و امنیت پایداری است که شهدا با نثار خون خود به مردم هدیه کرده‌اند، گفت: با خدمت صادقانه، شبانه روزی و بی منت به مردم است که می‌توانیم در عمل از دستاورد‌های انقلاب و خون شهدا صیانت و 
پاسداری کنیم.
وی در جمع مردم و مسئولان شهرستان فسا و بخش ششده و قره‌بلاغ، با تقدیر از همت مردم، مسئولان و به خصوص خیران در تأسیس دادگاه عمومی این بخش، گفت: افتتاح دادگاه نباید بهانه‌ای برای تشکیل پرونده و افزایش دعاوی حقوقی و کیفری شود؛ بلکه همچنان مردم منطقه تلاش کنند اختلافات را در شورای حل اختلاف، مؤسسات داوری و سایر نهادهای شبه‌قضایی حل و فصل نمایند.
رئیس شورای قضایی استان با تأکید بر اینکه دادگاه یک نهاد بی طرف، مستقل و غیرسیاسی است، خاطرنشان ساخت: این موضوع نافی تعامل با نهادها و سازمان‌های دیگر در راستای اجرای بهتر قانون، توسعه امنیت و خدمت رسانی به مردم نیست.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی به رئیس دادگاه عمومی این بخش ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و صیانت از سلامت دستگاه قضایی تأکید کرد: در حوزه امنیت با سایر نهادها به خصوص کمیته امنیتی بخش و شورای تأمین شهرستان تعامل سازنده ای را برقرار نماید.
رئیس کل دادگستری استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زیرساخت‌های مناسب ارتباطات الکترونیکی در کلیه حوزه‌های قضایی استان و فراهم بودن برگزاری جلسات رسیدگی غیرحضوری و دادرسی‌های بدون کاغذ بیان داشت: از ابتدای شکل‌گیری دادگاه در این بخش تلاش کنید مبنای ارائه خدمات قضایی را بر استفاده از امکانات الکترونیکی پایه گذاری کنید تا استفاده از این امکانات به یک فرهنگ و روند معمول تبدیل شود.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در ادامه به موضوع تصرفات غیرقانونی اراضی و منابع طبیعی و حفر چاه‌های غیرمجاز اشاره کرد و با بیان اینکه اراضی ملی و منابع طبیعی امانتی است که امروز باید از آن صیانت نماییم و در قبال نسل آینده مسئول هستیم، گفت: موضوع حفاظت از منابع ملی و پیشگیری از تعرضات به خصوص در ایام پایانی سال باید یکی از اولویت‌های مهم در شهرستان فسا و کلیه حوزه‌های قضایی سراسر استان باشد.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی صیانت از حقوق عامه را دیگر اولویت دستگاه قضایی استان خواند و ضمن تقدیر از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در خصوص ورود قاطع به موضوع دپوی خودرو در سایت شرکت ایران خودرو در شیراز، گفت: این اقدام دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نمونه ای از استفاده از ظرفیت‌های قانونی در راستای صیانت از حقوق عامه است و لازم است دادستان‌ها در شهرستان‌ها و رؤسای دادگاه‌های عمومی بخش از ابزار‌های قانونی در اختیار خود در راستای صیانت از حقوق عامه مردم به بهترین نحو استفاده نمایند. 
وی همچنین از مدیران کل سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه در استان خواست تا پس از تأسیس دادگاه در بخش ششده و قره‌بلاغ سایر خدمات مرتبط با دادگاه را در این بخش مستقر نمایند، تا از رفت و آمد‌های غیرضروری مردم به شهرستان یا مرکز استان جلوگیری گردد. رئیس شورای قضایی استان در پایان با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروزی ارائه هیچ یک از خدمات قضایی در استان تعطیل نخواهد بود، گفت: کلیه خدمات قضایی ضروری در ایام تعطیلات سال جدید در قالب واحد‌های کشیک در دادسرا‌ها و دادگاه‌های سراسر استان به مراجعان ارائه خواهد شد.
گفتنی است در پایان این مراسم قاضی ارسلان خادمی به عنوان اولین رئیس حوزه قضایی بخش ششده و قره‌بلاغ معرفی گردید و همچنین با استفاده از تأسیسات قانونی و کمک خیران و ستاد دیه استان، 18 زندانی از زندان شهرستان فسا آزاد شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی