[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

راه توسعه روستاها تقویت صنایع تبدیلی است، روزنامه شیراز نوین

زهرا پناهی: جانشین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه فجر در ششمین جلسه کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه گذاری استانداری فارس، ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت جذب تسهیلات تبصره ۱۶ و فرصت‌های شغلی ایجاد شده در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی، قطب‌های صنایع تبدیلی و مشاغل خرد و خانگی توسط جهادگران کارآفرین گفت: اشتغال‌زایی در ادبیات اقتصادی کار سختی است؛ حال اشتغال برای محرومان در مناطق کم برخوردار سختی مضاعفی دارد. لذا نیازمند حمایت و تسریع در کارها هستیم و تسهیل در صدور مجوزهای کارگاه‌ها خانگی را خواستاریم.
اسماعیل قزل سفلی به مهم‌ترین خدمات این نهاد در حوزه اشتغال و کار آفرینی نیز پرداخت و بیان کرد: بسیج سازندگی طبق رسالت انقلابی که دارد، همواره به دنبال کمک به دولت‌ها بوده و بر اساس برنامه جامع محرومیت زدایی مردم پایه ای که طراحی نموده ایم، در دو حوزه عمرانی و اقتصاد و اشتغال با محوریت جهادگران عزیز در حال فعالیت است.
قزل سفلی با اشاره به اینکه مهم‌ترین برنامه ما در این زمینه راه اندازی تعاونی‌هاست، گفت: به دنبال این هستیم که صندوق‌ها پس از تشکیل تبدیل به تعاونی‌ها بشوند و در مرحله بعد تعاونی‌ها به اتحادیه ارتقا یابند که در این زمینه دستگاه‌های مرتبط کمک‌های خوبی انجام می‌دهند؛ البته انتظار حمایت بیشتر داریم تا هم راه اندازی این مشاغل و کارآفرینی و هم ارائه تسهیلات بانکی با سرعت بیشتری صورت بگیرد. این را برکت کار خود بدانید و همچنین یک کمک رسانی به مردم مناطق محروم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی