[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

سخنگوی وزارت خارجه: موضوع راستی‌آزمایی حل شد ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت موضوع راستی‌آزمایی برای ایران در جریان مذاکرات وین گفت: الان در نقطه‌ای هستیم که تقریباً مسائلمان در این حوزه حل شده است. به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده در اظهاراتی با اشاره به تأکید ایران برای راستی آزمایی از اینکه آمریکا تحریم‌های ظالمانه خود علیه ایران را برداشته است، گفت: راستی آزمایی برای این است که ما مطمئن شویم آمریکایی‌ها در عمل تحریم‌ها را برداشته اند و فقط روی کاغذ نبوده است. در همین چهارچوب نمایندگانی از وزارت نفت، اقتصاد و بانک مرکزی نیز در جریان مذاکرات وین حضور داشتند که درمورد روند این موضوع مذاکره کنیم و اینکه هر بخشی از اقتصاد کشور راستی آزمایی در حوزه خود را تعریف کند. گفت وگوها و مباحث در موضوع راستی آزمایی رفت و برگشت‌هایی داشته و آن‌ها یک چیزهایی را قبول کردند، یک چیزهایش را ما دادیم و الان در نقطه‌ای هستیم که تقریباً مسائلمان در این حوزه حل شده است.
این دیپلمات ارشد کشورمان همچنین با تأکید بر اینکه ایران در جریان مذاکرات وین به دنبال اخذ تضمین‌های سیاسی، حقوقی و اقتصادی بوده است، گفت: این بُعدی است که تا به امروز نیز در حال بده‌بستان درمورد آن هستیم.
خطیب زاده همچنین با بیان اینکه درمورد چگونگی اجرای تعهدات و اینکه آن‌ها باید اول این تعهدات را اجرا کنند بحث‌های مفصلی بین طرفین انجام شده است، افزود: یکی دیگر از مسائل مهم در جریان این مذاکرات تضامین هسته ای و حفظ دستاوردهای هسته ای است.
سخنگوی وزارت خارجه در همین ارتباط ادامه داد: ما گفته ایم که کلی ضرر کرده ایم. اسرائیلی‌ها درمورد سانتریفیوژ‌های ما خراب‌کاری کرده اند؛ این‌ها از بین رفته اند، IR۶ گذاشته ایم، این دستگاه را گذاشته ایم؛ آن‌ها گفته اند که باید خراب شود، ما گفتیم که این کار را نمی‌کنیم. درمورد این مسائل مذاکره کرده ایم.
خطیب زاده همچنین گفت: هنوز توافقی نکرده ایم که جزئیات آن را بگوییم. تا روزی که توافق شود. وقتی توافق شد، متن آن را روی سایت می‌گذاریم تا همه آن را ببینند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی