[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

شورای شهر پشتیبان آتش‌نشانی است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز خبر از حمایت شورای اسلامی شهر شیراز از سازمان متبوعش داد. به گزارش شیرازنوین، محمدهادی قانع صبح دوشنبه 23 اسفند ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، با قدردانی از حمایت‌های پارلمان شهری به منظور تجهیز آتش‌نشانان گفت: با حمایت‌های شورای اسلامی شهر شیراز در بخش عمرانی، شاهد رشد 382درصدی هستیم و بسیاری از دغدغه‌های ما در حوزه‌های تجهیزاتی و عمرانی برطرف شده و عملیات به‌روزرسانی خودروها در این مدت شش ماهه روند مطلوبی 
داشته است.
 آماده‌باش برای چهارشنبه‌سوری
وی در خصوص اقدامات سازمان آتش‌نشانی در پیشگیری از حوادث چهارشنبه پایان سال و توصیه‌های ایمنی، پرسنل ۲۳ ایستگاه عملیاتی، تجهیزات و ماشین آلات این سازمان را در چهارشنبه پایان سال آماده خدمت رسانی به شهروندان اعلام کرد. رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز با اشاره به حوادث چهارشنبه‌سوری سال گذشته ادامه داد: در سال 1399 با اقدامات پیشگیرانه، سازمان آتش‌نشانی شیراز در شب چهارشنبه‌سوری ۳۲ مأموریت داشت که از این تعداد ۲۴ عملیات در چهارچوب مراسم چهارشنبه‌سوری به وقوع پیوست که با حضور به موقع آتش نشانان با کمترین خسارت و بدون هیچ مصدومی به پایان رسید.قانع گفت: سازمان آتش نشانی شیراز به منظور جلوگیری از تکرار برخی اتفاقات چهارشنبه پایان سال نه تنها در ایام نزدیک به این روز، بلکه از ابتدای سال جاری اقداماتی در زمینه آموزش در مهدکودک‌ها، مدارس، سطح شهر، آموزش‌های مجازی از طریق برگزاری وبینار‌های مختلف و برگزاری جشنواره بزرگ شهر ایمن و آموزش ایمنی به اقشار مختلف جامعه آگاه سازی‌های لازم را انجام داده است. این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین راه اندازی پویش مردمی نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک و تهیه کلیپ‌های آموزشی و انتشار در فضای مجازی از دیگر اقدامات این سازمان در زمینه فرهنگ‌سازی شهروندی بوده است. وی گفت: برگزاری جلسات با ادارات و اتحادیه‌های مربوطه و ارسال بخش نامه به گروه‌های صنفی مدنظر به منظور جلوگیری از فروش مواد خطرساز برای گروه‌های سنی هدف، از دیگر اقدامات این سازمان بوده است.
 میدان‌داری تیم واکنش سریع
رئیس سازمان آتش نشانی شیراز با اشاره به تقسیم بندی مناطق یازده‌گانه شهرداری با کمک معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز افزود: در شب چهارشنبه پایان سال علاوه بر آماده باش 23 ایستگاه عملیاتی، خودروهای اطفایی و امدادی در 30 نقطه مشخص شده و پرخطر استقرار خواهند داشت و 150 نفر از آتش نشانان داوطلب تیم واکنش سریع سازمان آتش نشانی به منظور کمک رسانی، در ایستگاه‌های تابعه حضور مؤثر خواهند داشت. قانع تأکید کرد: ما معتقدیم اولین اقدام در کاهش حوادث، دادن آگاهی است و باید به شهروندان و مخصوصاً به والدین به عنوان کسانی که بچه‌ها در اختیارشان هستند، نسبت به مخاطرات آگاهی داده شود و سپس آگاهی را تبدیل به آموزش کرده و در نهایت به الزامات بپردازیم از این رو پرسنل سازمان آتش نشانی شیراز حتی در شب چهارشنبه پایان سال نیز با حضور در میان خانواده‌ها آنان را با مخاطرات آشنا کرده و توصیه‌ها و آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهند.
 نوسازی تجهیزات و ماشین‌آلات
قانع یادآور شد: با همکاری شورای اسلامی شهر شیراز شاهد هستیم که بودجه سازمان آتش نشانی در سال ١۴٠١ به بیش از 350میلیارد تومان رسیده است و طی شش ماه گذشته با همت شورا و شهرداری شیراز نسبت به به‌روزرسانی تجهیزات و ماشین آلات سازمان آتش نشانی اقدام شده است. قانع درباره میانگین زمان رسیدن به محل حادثه عنوان کرد: میانگین رسیدن به محل حادثه بستگی به ایام سال داشته و در زمان نوروز نیروهای استقرار یافته در سطح شهر به دو برابر افزایش خواهد یافت تا مدت زمان کمتری برای رسیدن به محل حادثه طی شود. قانع با اشاره به برگزاری سومین جشنواره شهر ایمن که در شش محور مساجد، مدارس، محلات، تاکسی‌های آتش نشان و بسیجیان از 7 مهر ماه سال 1400 برگزار شد، از اختتامیه آن در فرودین ماه سال آینده خبر داد و عنوان کرد: با سپری شدن شش ماه و با تلاش داوطلبان و آتش نشانان موفق به برگزاری 77740 نفر ساعت آموزش شدیم. همچنین ۸۵۰ مدرسه بازدید ایمنی داشته ایم و علاوه بر بازدید ایمنی 105 مسجد، یک‌هزار و 394 نفر به جمع تاکسی و اتوبوس آتش نشان اضافه شد. به گفته قانع، چهارمین مرحله جشنواره شهر ایمن با محوریت ایمنی محلات در بهار 1401 آغاز خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی