[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

دونده ۶۹ ساله کازرونی مسیر ۱۶ ساعته شیراز- بالاده را دوید، روزنامه شیراز نوین

نوروز خاکسار دونده 69 ساله کازرونی، به عنوان مسن‌ترین ورزشکار دونده فارس، در مراسمی‌که به مناسبت هفته منابع طبیعی برگزار شد، مسیر شیراز تا بالاده را به مدت زمان ۱۶ ساعت دوید.
به گزارش زهرا پناهی خبرنگار شیرازنوین، مراسم استقبال از  نوروز خاکسار قهرمان جهان و کشور، در ورودی شهر بالاده «دروازه قرآن» با حضور گسترده مردم و مسئولان برگزار شد.
نوروز خاکسار دونده 69 ساله، به عنوان مسن‌ترین دونده دو استقامت فارس شناخته می‌شود که در کارنامه ورزشی خود، قهرمانی ماراتن کشور در ماده‌های ۱۰ کیلومتر و ۵ کیلومتر در سال ۲۰۱۱، نفر چهارم جهان در دو ماراتن امارات در سال ۲۰۱۲،  نفر سوم جهان در ۱۰ کیلومتر در سال ۲۰۱۶،  مقام اول در ۲۱ کیلومتر کشور، طولانی‌ترین دو در کشور به فاصله شیراز تا بالاده در سال‌های ۹۶ و ۹۷، طی نمودن مسافت شیراز تا والی آباد در سال ۹۴، شیراز تا کازرون در سال‌های ۹۵ و ۹۸ و مسیر شیراز به استهبان به طول ۱۸۰ کیلومتر در سال ۹۹ را دارد.
در این‌ مراسم که به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری برگزار شد، مسئول نمایندگی  ورزش و جوانان‌ بخش بالاده شهرستان‌کازرون، ضمن تقدیر از مسئولین بخش، شهردار، بخشدار، اعضای شورای اسلامی، دهیاران و ورزشکاران حرفه ورزشی که در مراسم حضور داشتند، گفت: حرکت نوروز خاکسار دونده دو و قهرمان‌کشوری کار بسیار ارزشمند و قابل تقدیری است و این روحیه ورزشکاری در این‌ مقطع  سنی الگوی بسیار  خوبی برای جوانان می‌باشد و در جهت سلامتی روح و روان آن‌ها بسیار تأثیرگذار است.
محسن ایلانی‌نژاد ضمن تقدیر از ورزشکار، نوروز خاکسار ابراز امیدواری کرد که این‌ ورزش در سطح بخش توسعه پیدا کند و مجموعه ورزش و جوانان در جهت  حمایت از ورزشکاران از هیچ‌ تلاشی دریع نخواهند کرد

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی