[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

وزیر امور خارجه روسیه: از آمریکا ضمانت کتبی گرفته‌ایم، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری مشترک با وزیر امور خارجه کشورمان با نفی اظهارات آمریکا درباره مانع تراشی روسیه در مذاکرات وین، گفت مسکو از واشنگتن در زمینه همکاری‌ها در چهارچوب برجام، ضمانت کتبی دریافت کرده است.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیروز در یک کنفرانس خبری مشترک پس از دیدارش با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در مسکو، گفت که اظهارات آمریکا مبنی بر اینکه مسکو در حال مانع تراشی بر سر راه تلاش‌ها در راستای احیای توافق هسته‌ای است، صحت ندارد. لاوروف گفت: روسیه تضمین کتبی از واشنگتن دریافت کرده است که تحریم‌ها اعمال شده بر مسکو در پی حمله روسیه به اوکراین مانع همکاری [با ایران] در چهارچوب توافق نخواهد شد.
به گزارش ایسنا، اظهارات لاوروف در پی این مطرح می‌شود که با ایجاد تغییراتی در مناسبات سیاسی بین‌المللی در پی حمله روسیه به اوکراین و اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه مسکو، دور هشتم مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای با پیچیدگی‌هایی مواجه شده است. این مذاکرات چند روز پیش در حالی به دنبال تحولات اخیر با وقفه مواجه شد که به گفته طرفین، پیشرفت‌های چشمگیری در آن ایجاد شده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی