[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

رئیس‌کل دادگستری فارس خبر داد: آزادی حریم رودخانه شش‌پیر، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
رئیس کل دادگستری استان فارس به متصرفان حقیقی و حقوقی در حوزه قضایی شهرستان سپیدان به خصوص مناطق سربست، رودبال و گُشنِگان هشدار داد تا نسبت به رفع تصرف به صورت داوطلبانه اقدام کند تا مشمول اجرای قهری قانون نشوند. رئیس کل دادگستری استان فارس از آزادسازی حریم و بستر رودخانه و چشمه «شش پیر» در شهرستان سپیدان خبر داد. حجت الاسلام سیدکاظم موسوی با اشاره به تداوم اقدامات اجرایی در آزادسازی حریم رودخانه‌های شهرستان سپیدان، به خبرنگاران گفت: طی 2 روز اخیر، 8 هکتار از اراضی حاشیه رودخانه و چشمه شش پیر این شهرستان آزاد شده است. او با یادآوری اینکه این اقدام منجر به خارج شدن ۵.۲ کیلومتر از حاشیه این رودخانه شده است، گفت: در آستانه تعطیلات نوروزی این اقدام موجب فراهم شدن زمینه برای بهره‌مندی مردم از طبیعت آن منطقه شده است.
رئیس دادگستری استان فارس با تأکید بر اینکه اقدام دستگاه قضایی تا پایان آزادسازی حاشیه همه رودخانه‌ها ادامه خواهد داشت، از نهادهایی نظیر هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی که داوطلبانه به رفع تصرفات اقدام کرده‌اند، قدردانی کرد.
موسوی خاطرنشان کرد که خوب است بقیه متصرفان نیز اقدام داوطلبانه را به ورود قهری دستگاه قضایی ترجیح دهند. رئیس کل دادگستری فارس همچنین به متصرفان حقیقی و حقوقی در حوزه قضایی شهرستان سپیدان به خصوص در مناطق سربست، رودبال، گُشنِگان و سایر مناطق هشدار داد تا نسبت به رفع تصرف به صورت داوطلبانه اقدام کند تا مشمول اجرای قهری قانون نشوند.
اجرای رفع تصرف در ۴۰ هکتار از اراضی امتداد رودخانه شش پیر سپیدان تداوم دارد. «شش‌پیر» از چشمه‌های تاریخی استان فارس و شهرستان سپیدان است که در ۵ کیلومتری شهر اردکان و در ۶۵ کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد و همواره شمار زیادی گردشگر به این منطقه سفر می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی