[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

جلسه توجیهی پیشگیری از سرقت در جویم برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

 آرزو جهان‌پیما- گروه شهرستان‌ها- جویم
جلسه توجیهی پیشگیری از سرقت جهت ایام نوروز در دادگاه عمومی بخش جویم برگزار شد. با حضور رئیس دادگاه عمومی، بخشداری، فرماندهان حوزه مقاومت امام سجاد(ع) و نیروی انتظامی جویم، جلسه توجیهی پیشگیری از سرقت جهت ایام نوروز در محل دادگاه عمومی برگزار شد. منصور تقی زاده سروستانی (رئیس دادگاه عمومی بخش جریم) که ریاست جلسه را برعهده داشت، با اشاره به اینکه سرقت‌ها در طول سال وجود دارد، افزود: در ایام نوروز با توجه به تعطیلی چندروزه ادارات و همچنین مسافرت شهروندان، آمار سرقت بالا می‌رود که بایستی تدابیری اندیشیده شود تا شهر و بخش در امنیت کامل باشد. وی اظهار داشت: تمامی مسئولان ادارات موظف‌اند نسبت به بالابردن امنیت اداره اقدام و در ایام تعطیلات نگهبان و کشیک‌های نوروزی مستقر باشند و همچنین ارگان‌ها، منازل و اصناف دوربین‌های مداربسته خود را مورد بازبینی و بررسی قرار دهند تا در صورت مشکل، نسبت به تعمیر و رفع خرابی آن اقدام لازم را به عمل آوردند. لغو مرخصی مجرمان سابقه دار و سارقان در تعطیلات نوروز، شناسایی افراد سابقه دار و تحت نظر قراردادن آنان، آگاه سازی مردم جهت ایام نوروز به ویژه عدم نگهداری اشیای قیمتی و جواهرات در منزل به هنگام مسافرت و سپردن به صندوق امانات بانک، گشت زنی در سطح شهر و بخش به ویژه بوستان‌ها توسط بسیج، پاسگاه‌های انتظامی جویم و کاریان، همکاری شهروندان با دادگاه و نیروی انتظامی در صورت مشاهده افراد مشکوک، همکاری و هماهنگی نیروی انتظامی با بسیج جهت برقراری امنیت از اهم مواردی بود که توسط رئیس دادگاه عمومی بخش جویم مطرح گردید.
در ادامه فرماندهان نظامی و انتظامی همکاری خود را جهت گشت زنی در ایام نوروز اعلام کردند و بهادر رحمتی نماینده بخشداری نیز به عنوان یکی از حاضران در جلسه موضوع اسکان مهمانان نوروزی را مطرح نمود که امنیت محل اسکان نیز در دستور کار قرار گیرد.
در پایان فرزاد ساحلی پور (مسئول واحد پیشگیری از وقوع جرم دادگاه عمومی بخش جویم) نیز شناسایی و سامان‌دهی خریداران اجناس دست دوم و اسقاطی و نظارت مستمر بر دفاتر خرید آنان را لازم دانسته و همچنین بیان داشت: در جهت پیشگیری از فعالیت سارقان خرد احتمالی، می‌بایست خریداران ضایعات و اجناس دست دوم در صورت مشاهده فروشندگان مشکوک یا دچار بیماری اعتیاد، ضمن خودداری از خرید اجناس، مراتب را فوراً به نیروی انتظامی گزارش نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی