[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

محمد محمدی، پیشکسوت فوتبال شیراز : برای کانون پیشکسوتان فوتبال فارس برنامه‌های ویژه‌ای داریم، روزنامه شیراز نوین

نوذر مظاهری: محمد محمدی متولد سال 1329 اهل و ساکن شیراز است. وی از بازیکنان و مربیان قدیمی ‌و بازیکن ساز فوتبال این شهر محسوب می‌شود و همچنان یکی از فعالان خوشنام حوزه فوتبال در شیراز محسوب می‌شود.
با وی گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
*فعالیت ورزشی خود را از کجا و چگونه شروع کردید؟
فعالیت ورزشی بنده از دوران مدرسه با ورزش‌هایی نظیر فوتبال، والیبال و بوکس شروع شد.
*انگیزه شما در خصوص تأسیس باشگاه فرهنگی ورزشی جنوب شیراز  چه بود؟
در اول آذرماه سال 1354 باشگاه فوتبال را در جنوب شهر شیراز به منظور جمع آوری جوانان و نوجوانان منطقه جنوب شهر با همکاری آقای حاج باقر زارعی تأسیس کردم. در سال‌های 59، 66 و 67 با مشیت الهی  چهار نفر از بهترین بازیکنان عزیزم با لباس مقدس سربازی به درجه رفیع شهادت نائل گردیدند. شهید حمید نوری، شهید خسرو کرمی،شهید رمضان مجیدی و شهید بهنام زارعی که روح همگی شاد باد. بعد از شهادت این عزیزان، تیم فوتبال جنوب شیراز به نام شهدای جنوب تغییر نام داد.
*آن‌طور که اطلاع دارم تیم شما در مسابقات باشگاهی از موقعیت خوبی برخوردار بوده و هم اکنون هم هستند، لطفاً خودتان بیشتر توضیح دهید 
لازم به ذکر است که بنده به تنهایی اسپانسر تیم بودم و از جیب شخصی هزینه می‌کردم. در آن سال‌ها در چند رده شرکت داشتیم. نوجوانان، جوانان، امید و بزرگ‌سال.مقام‌های متعددی را نیز کسب کردیم که در ادامه به اطلاع عزیزان خواهد رسید.
*شما کلاس مربیگری را در چه سالی و تحت نظر کدامیک از عزیزان به اتمام رساندید؟
در سال 1363در شیراز با همکاری رئیس وقت هیئت فوتبال شیراز مرحوم مجید فهندژ و به مدرسی استاد احمد طوسی از تهران توانستم دوره مربیگری را با درجه ممتاز کسب نمایم. 
*قرار شد که جام‌ها ومقام‌های کسب شده را ذکر فرمایید...
بله 10 دوره مسابقات فوتبال جام شهدای جنوب به نام عزیزان شهدا حمید نوری، شهید رمضان مجیدی، بهنام زارعی و خسرو کرمی ‌در زمین خاکی دارالرحمه  برگزار شد و لطف الهی موجب گردید که بهترین بازیکنان را به باشگاه‌های شیراز وکشور معرفی کنم. از جمله عبارت هستند از جناب سرهنگ اصغر روشن ضمیر، جناب سرهنگ علی روش،  جناب سرهنگ عبدالمجید نادری،  جناب آقای دکتر عبدالکریم  نباتی، جناب آقای خرم جعفری، جناب آقای عسگر زارعی و  شادروان بهادر زارعی
*تعدادی از مربیان شیراز هم تعلیم یافته مکتب شما هستند، لطفاً توضیح فرمایید 
بله آقایان حسن فرزانه، حسین غلامی، شادروان علیرضا رضایی،کمال نصیری، محمد نصیری، یوسف شهر سبز،علی کویتی پور.
*لطفاً از بازیکنان هم نامی ‌ببرید 
آقایان رضا پورمحمدی، کاووس کرمی، کاظم کرمی، علی اکبر روشن ضمیر، کیا بهپور، علی روشن، غلامعباس مهرابی، محسن زارعی، علی قدر روشن ضمیر، علی برز  زارعی، حسین غلام، حسن فرزان نیا، علی کویتی، علیرضا محمدی، علی نوروزی و  محمد مطوری.
*کدامیک از پیشکسوتان فوتبال استان را الگوی معرفت و اخلاق می‌دانید 
خدا رحمتش کند.... استاد اکبر کیا را خیلی قبول داشتم 
*شما کار بزرگی را انجام دادید و کانون پیشکسوتان فوتبال را به ثبت رسانده‌اید؛آینده فوتبال پیشکسوتان را چگونه می‌بینید؟
بسیار آینده روشنی را پیش رو داریم. ما دو هدف بزرگ داریم: یکی دراز مدت و دیگری کوتاه مدت. ابتدا داریم با هزار زحمت کلیه پیشکسوتان فوتبال استان را شناسایی و برای تک تک آن‌ها کارت صادر می‌کنیم.  سپس مسابقات فوتبال پیشکسوتان استان را در قالب لیگ برگزار می‌کنیم. همچنین به فکر ساخت خانه پیشکسوت با کمک خیرین عزیز هستیم و یک قطعه زمین به عنوان آرامستان ابدی جهت پیشکسوتان در نظر گرفته‌ایم. بازدید از اماکن توریستی-سیاحتی-تفریحی- زیارتی به صورت رایگان برای خانواده پیشکسوتان را نیز مد نظر داریم و چند برنامه که درآتیه به سمع و نظر عزیزان خواهد رسید.
*ضمن تشکر ، باید عرض کنم شما یک مشاور خوب وتحصیلکرده دارید که جناب آقای عبدالمطلب اکبری است؛لطفاً درخصوص ایشان هم کمی‌توضیح دهید.
جناب آقای اکبری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی و اجتماعی و سرپرست تیم شهدای جنوب هستند. ایشان بسیار انسان با اخلاق و مردم دار و متواضع و انسانی باشخصیت هستند که سعی داریم از پتانسیل‌های ایشان به خوبی بهره ببریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی