[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز خبر داد: کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برابر کرونا، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در چهارصد و نود و نهمین نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، از کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا در آستانه نوروز خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» در این نشست ضمن تبریک فرارسیدن نیمه شعبان سالروز میلاد باسعادت حضرت امام مهدی(ع)، گفت: در آستانه فرارسیدن عید نوروز قرار داریم و شاهد کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا هستیم که این امر باعث نگرانی مجموعه سلامت شده است.
او با قدردانی از مردم استان در مشارکت با مجموعه سلامت طی دو سال گذشته در مقابله با ویروس کرونا، توصیه کرد: بحران ویروس کرونا به پایان نرسیده و این ویروس خطرناک کماکان در کمین افراد سهل انگار است؛ بنابراین ضرورت دارد شهروندان بیش از پیش در ایام تعطیلات نوروز، در قبال این بیماری احساس مسئولیت داشته باشند.
مسئول ارشد حوزه سلامت فارس با اشاره به سرایت پذیری بالای سویه اُمیکرون تأکید کرد: والدین برای حضور در مراکز پرتردد و دید و بازدیدها، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر این بیماری را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهند تا سلامتی فرزندان خود را تضمین کنند. دکتر «سید وحید حسینی» در این نشست با ابراز نگرانی از کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مردم استان در برابر ویروس کرونا گفت: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و جلوگیری از گسترش آن و پایداری وضعیت مطلوب در استان، شهروندان باید تزریق واکسن علیه این بیماری به ویژه دوز سوم را جدی بگیرند و به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبند باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تأکید بر بررسی چالش‌ها و راهکارهایی برای تسریع در ایمنی عمومی مردم جامعه در برابر ویروس کرونا، گفت: لازم است تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان برای جلوگیری از بحران‌های جدید کرونایی در استان، نظارت‌های بیشتری در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا در اماکن عموم و مراکز پرتردد داشته باشند. او ادامه داد: بی توجهی در دریافت واکسن و کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی موجب گسترش بیماری کووید ۱۹ و چرخش سریع آن در بین افراد جامعه می‌شود؛ بنابراین افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن خود علیه ویروس کرونا اقدام نکرده اند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری و مرگ ناشی از آن هستند. دکتر «سید وحید حسینی» در این نشست با بررسی آخرین وضعیت ابتلا در مناطق مختلف استان، نحوه خدمت رسانی به بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان، میزان مراجعه به مراکز ۱۶ساعته، نحوه فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹ و انجام تست‌های سریع، آمار جان‌باختگان این بیماری در شیراز و مناطق مختلف استان و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.
نشست صبح دیروز ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ با حضور «محمدرضا امیری» برگزار شد که فرماندار شیراز در این نشست از تلاش مجموعه سلامت در ارائه خدمات به مردم استان به ویژه در بحران ویروس کرونا قدردانی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی