[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

در استرالیا؛ نخستین قطار بی نهایت جهان ساخته می‌شود، روزنامه شیراز نوین

یک شرکت استرالیایی در حال ساخت نخستین قطار بی‌نهایت جهان است که باتری آن هنگام حرکت و با کمک انرژی گرانش شارژ می‌شود، بنابراین قطار بدون توقف حرکت می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، تأخیر و لغو سفر قطارها یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این نوع حمل و نقل است. اما اگر لوکوموتیوی ساخته شود که با در اختیار داشتن یک منبع دائم برق هیچ گاه نیاز به سوخت گیری یا شارژ نداشته باشد، این چالش‌ها برطرف می‌شود.
در همین راستا محققان با کمک یک بودجه ۳۸ میلیون پوندی (۵۰ میلیون دلاری) مشغول توسعه چنین قطاری هستند. وظیفه آن‌ها ایجاد نخستین «قطار بی نهایت» (Infinity Train) است که گرانش زمین برق مورد نیاز آن را تأمین می‌کند. قرار است قطار مذکور در دهه جاری راه‌اندازی شود.
چنین قطاری مجهز به یک باتری برقی خواهد بود که بدون نیاز به زیرساخت‌های سنتی شارژ، برق مورد نیاز خود را با مهار انرژی گرانشی تأمین می‌کند.
اصطکاکی که برای کاهش سرعت قطار ایجاد می‌کند نوعی الکتریسیته به وجود می‌آورد و لوکوموتیو با کمک آن می‌تواند مواد و در آینده انسان‌ها را بدون توقف در مسیر جابه‌جا کند. شرکت مهندسی استرالیایی «فورتسکیو فیوچر اینداستریز» این طرح را ارائه کرده است. شیوه عملکرد قطار مذکور مشابه خودروهای هیبریدی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی