[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

عملیات اجرایی احداث تصفیه‌خانه آباده تسریع می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس که به منظور بررسی وضعیت آب‌رسانی به شهرستان و پیشرفت فیزیکی احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر آباده به این شهرستان سفر کرده بود، گفت: امیدوارم با توجه به تأمین اعتبار مناسب، عملیات اجرایی احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر آباده تسریع یابد. 
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، علی جان صادق پور مدیرعامل این شرکت که به اتفاق محمدرضا شجاعی فرد معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفا فارس به شهرستان آباده سفر کرده بود، در جلسه ای با زین العابدین نیک مرام فرماندار این شهرستان، به بررسی و تبادل نظر در خصوص مسائل مربوط به آب‌رسانی شهری و روستایی و همچنین پیشرفت فیزیکی احداث تصفیه خانه ی فاضلاب شهر آباده و روش‌های سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی این تصفیه خانه، پرداخت.
همین گزارش می‌افزاید: در این دیدار نیک مرام فرماندار شهرستان آباده با تشریح مسائل و مشکلات حوزه آب و فاضلاب در شهرها و روستاهای تابعه، خواستار اهتمام ویژه شرکت آبفا فارس در تکمیل و به سرانجام رساندن طرح‌های در دست اقدام آب و فاضلاب در این شهرستان شد. وی با ابراز خرسندی از اجرای کامل شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب شهر آباده، پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب این شهر را نیز مثبت ارزیابی نمود و تکمیل و بهره برداری از این طرح زیست‌محیطی را از مطالبات مردم در بخش فاضلاب عنوان کرد. گزارش روابط عمومی شرکت آبفا فارس حاکی است، در این نشست که رضا جعفری مدیر امور آبفا شهرستان آباده نیز حضور داشت، صادق پور رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس در سخنانی با تأکید بر این نکته که امروزه باید سیاست‌هایمان در حوزه آب‌رسانی را بر اساس رویکرد وزارت نیرو مبنی بر اصل سازگاری با کم‌آبی برنامه ریزی کنیم و به مرحله اجرا بگذاریم، اظهار داشت: در این برهه کمبود منابع پایدار آب یکی از دغدغه‌های مهم مسئولان کشور می‌باشد که بر همین اساس وزارت نیرو رویکرد‌های خود را مبتنی بر اصل سازگاری با کم آبی تعریف نموده است. 
وی افزود: شرکت آبفا استان فارس فعالیت‌های گسترده ای را در بخش تأمین و توزیع آب شرب شهری و روستایی در استان به مرحله اجرا گذاشته یا به بهره برداری رسانده است. اما پر واضح است که در شرایط حاکم بر منابع آب استان، جست‌وجو برای یافتن منابع آب جدید و پایدار نه امکان پذیر است و نه از بعد اقتصادی 
مقرون به صرفه می‌باشد.
بنابراین مدیریت مصرف آب و اصل سازگاری با کم آبی را به عنوان تنها نسخه اثربخش برای گذر از این شرایط دشوار توصیه می‌کنیم و بر آن تأکید داریم. رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل با اشاره به اینکه طی سال‌های پیش از این در شهرستان آباده اقدامات مهمی در حوزه آب و فاضلاب انجام گرفته است، گفت: از مهم‌ترین طرح‌های این شهرستان که در رده طرح‌های ملی قرار می‌گیرد، طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر آباده است که امیدوارم با همکاری نماینده پرتلاش مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان، اعتبارات مورد نیاز تأمین شود و عملیات احداث این طرح، با تلاش مضاعف متولیان اجرا تسریع یابد و در موعد مقرر 
به ثمر بنشیند. 


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی