[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

ولایت‌پذیری مصداق تقواست، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به اهمیت قدرت موشکی ایران اسلامی در حفاظت از این مرز و بوم، سربازان گمنام امام زمان(عج) را میدان‌داران عرصه عزت و افتخار ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی دانست.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز آخرین جمعه شیراز، با تبریک میلاد امام زمان(عج) و تقارن فصل بهار و نوروز با ماه مبارک رمضان، گفت: باید با بهار طبیعت، خودمان را نیز با پیوستن دل‌هایمان به امام زمان(عج) نو کنیم.
آیت‌الله دژکام با یادآوری اهمیت حفظ و ارتقای قدرتمندی موشکی نظام اسلامی، به میدان‌داری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این عرصه که موجب افتخار است، اشاره و اضافه کرد: عظمت آفرینی نیروهای امنیتی و نظامی ما باعث می‌شود تا دشمن به خود اجازه ورود و نفوذ به خاک ما را ندهند؛ سربازان گمنام امام زمان(عج) عرصه داران این میدان هستند که عزت برای کشور به ارمغان می‌آورند و ما می‌بالیم که در جنگ‌های سایبری شاهد میدان داری آنها هستیم.
امام جمعه شیراز همچنین با گرامیداشت یاد مرحوم آیت‌الله «علوی گرگانی» نیز گفت: این مرحوم عالی‌قدر از اثرگذاران پیروزی انقلاب اسلامی بوده‌اند و دولت ما برای مذاکرات باید با اصول خود پیش برود و مذاکرات وین، خواسته‌های ما را در نظر بگیرد.
آیت‌الله دژکام همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تقوا دنیا و آخرت انسان را آباد می‌کند، عنوان کرد: مهم‌ترین عنصر تقوا، پذیرش ولایت است و امروز که روز تولد آخرین اولیا از وارثان حضرت رسول الله(ص) است، باید گفت جشن میلاد امام زمان(عج) برای کسانی جشن است که ولایت ایشان را پذیرفته باشند.
نماینده ولی‌فقیه در فارس افزود: عمل به ولایت پذیری، مصداق برخورداری از تقواست. به پذیرش ولایت، «تولی» گفته می‌شود که در سوره مبارکه «مائده» به آن اشاره و تأکید شده که آنکه ولایت خدا و پیامبر خدا را بپذیرد، متولی است و مؤمنان باید فرمان بردار خلیفه خدا باشند. امام جمعه شیراز اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب بر لزوم آمادگی برای ظهور امام زمان(عج) تأکید دارند و ما هم باید متولی باشیم و از نایب امام زمان(عج) فرمان‌برداری و تبعیت کنیم.
او با اشاره به لزوم تمرین ولایت پذیری بیان کرد: فرمان‌برداری از نایب امام زمان(عج)، تمرین ولایت پذیری در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) است و به فرمان نایب ایشان اگر هم با سلیقه ما جور نباشد باید عمل کنیم و این مصداق ولایت پذیری و تقواست.
آیت‌الله دژکام ادامه داد: به خدا نزدیک بودن به واسطه امام زمان(عج) ممکن می‌شود و جز با وساطت ایشان نمی‌توانیم به خدای متعال نزدیک شویم.
نماینده ولی‌فقیه در فارس اضافه کرد: امام زمان(عج)، حجت و چشم خدا در زمین هستند و هر کاری کنیم نیت ما را می‌بینند.
او تأکید کرد: کشتی نجات امت اسلام، امام زمان(عج) هستند و ایشان پیروان خودشان را زنده می‌کنند و چشمه جوشان زندگی هستند اگر دل به فرمان ایشان ببندیم.
امام جمعه شیراز، از مجموعه بنیاد «مهدویت» در فارس برای تلاش در دهه مهدویت و برگزاری برنامه‌های مختلف در این خصوص قدردانی کرد و گفت: در اطراف سومین حرم مطهر اهل بیت(ع) شاهد اقدامات مطلوبی بودیم.
آیت‌الله دژکام تأکید کرد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که تمام جهان شاهد ابعاد مهدویت باشد و تمام دستگاه‌های فارس برای دهه مهدویت باید آنچه در توان دارند، به کار ببندند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی