[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

معنویت در آستانه نوروز، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
به همت شهرداری شیراز مراسم افتتاح ستاد مرکزی اجرایی خدمات سفر و آیین رونمایی از المان و پرچم «یا مهدی(عج)» برگزار شد. این مراسم صبح جمعه ۲۷ اسفندماه با حضور رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، فرمانده نیروی انتظامی استان فارس، شهردار کلان‌شهر شیراز، معاون استاندار فارس، فرماندار شیراز و جمعی دیگر از مقامات ارشد شهر و استان در حوزه‌های مختلف با همراهی اصحاب رسانه در فرهنگ‌سرای کتاب برگزار شد.
 رخ‌نمایی المان‌های معنوی در شیراز
شهردار شیراز در این مراسم گفت: هویت معنوی و فرهنگی شیراز در فعالیت‌های عمرانی به نمایش گذاشته خواهد شد. سید احسان اصنافی با تبریک میلاد منجی عالم بشریت اظهار داشت: تلاش داریم میدان ولیعصر(عج) را با المان‌ها و نمادهای فاخر فرهنگی به شهروندان و مسافران نورزوی معرفی کنیم تا با نگاهی به هویت ارزشمند آن واقف شوند. وی افزود: پروژه‌هایی که امروز شاهد رونمایی از آنها در میدان ولیعصر(عج) هستیم، از لحاظ ارزش مادی چشمگیر نیستند؛ بلکه ارزش آنها در بعد معنوی مفهوم می‌یابد و سرآغازی برای فعالیت‌های مشابه در کلان‌شهر شیراز خواهد بود.
 امتحان بزرگ در آستانه نوروز
در ادامه این مراسم ریاست شورای اسلامی شهر شیراز در این مراسم گفت: شیراز مهد فرهنگ و تمدن و یکی از قطب‌های ارزنده گردشگری ایران و منطقه است و همه ما در آستانه نوروز امتحان بزرگی را پیش رو داریم. مهدی طاهری با پاسداشت حماسه آفرینی‌های شهدا و مجاهدت‌های رزمندگان اسلام افزود: در کنار شهرداری که تلاش شبانه روزی برای ارتقای وضعیت شهر دارد، باید از همه افرادی که برای آبادانی شیراز کمر همت بسته اند، تجلیل کرد و به آنها خسته نباشید گفت. وی سفر را عامل اشاعه شور و نشاط در جامعه ارزیابی کرد و گفت: با عبور از شرایط بحرانی کرونا، پیش بینی می‌شود جمعیت عظیمی از گردشگران به شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) بیایند و در همین راستا باید خدمت‌رسانی جامع و همه جانبه ای را برای شهروندان و مسافران نوروزی در دستور کار قرار داد. او در ادامه گفت: مهمان نوازی اهالی شیراز شهره عالم است و باید تلاش کنیم خاطره خوبی در اذهان عمومی از نوروز شیراز شکل گیرد. طاهری در پایان افزود: رکن اصلی در امنیت، قوای انتظامی هستند و نقش پلیس در نوروز بسیار پراهمیت است.
 خدمت‌رسانی پلیس در ایام نوروز
در ادامه این مراسم فرمانده نیروی انتظامی فارس با تجلیل از فرهنگ‌مداری شهروندان گفت: در چهارشنبه سوری شهروندان با پرهیز از رفتارهای پرخطر فقط به شادی و نشاط پرداخته و آمار حوادث در مقایسه با ادوار گذشته کاهش چشمگیری داشت.سردار رهام بخش حبیبی رسالت بزرگ مسئولان را خدمتگزاری به مردم برشمرد و گفت: نیروی انتظامی در کنار مردم و خدمتگزار جامعه است و در ایام نوروز هم در کنار مردم خواهد بود.
 پیشتازی فارس در گردشگری
معاون امور زائرین و گردشگری استانداری فارس نیز با تقدیر از دستگاه‌های مرتبط که با ارائه خدمات در نوروز تلاش می‌کنند، گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا کشور، ملاک سفر واکسن است. در سال‌های گذشته بیشتر منع سفر مطرح می‌شد، اما هم اکنون نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی موردتأکید است. محمد فرخ زاده با اشاره به وجود بیش‌از ۱۵۰۰ امامزاده و ۳هزار اثر ثبت ‌ملی به عنوان ظرفیت‌های استان در حوزه گردشگری افزود: در حال حاضر ۱۳ کارگروه در استان تشکیل شده و دو همایش با فرمانداران و شهرداران داشتیم و به دهیاران نیز موارد لازم اعلام شده است. فرخ زاده گفت: سیاست این است که اگر مهمانی به فارس آمد و با مشکل روبه‌رو شد، در کمترین زمان رفع شود. آرامش، امنیت و ایمنی مهم‌ترین اصل است که باید مد نظر قرار گیرد. وی با تقدیر از تلاش‌های آتش نشانی در چهارشنبه سوری گفت: فارس به دلیل ظرفیت‌های بالای گردشگری همواره یکی از مقاصد اصلی گردشگران بوده و امانت بزرگی از گذشته به دست ما رسیده است. این در حالی است که در زمینه مباحث اقتصادی نیز رونق گردشگری مکمل است و اگر کسی وارد فارس شود، این موجب اشتغال نیز می‌شود. فرخ زاده گفت: یکی از مواردی که از سال‌ها قبل قرار بود انجام شود، راه اندازی ستاد دائمی سفر بود که در این زمینه محل‌هایی در ورودی‌های شهر به صورت دائم برای ارائه خدمات به مسافران باید ایجاد شود؛ چراکه جز نوروز در سایر مواقع سال نیز شاهد حضور مسافران هستیم.
 تدارک شهری آرام برای شهروندان
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در ادامه این مراسم گفت: امسال برای اولین بار در شب چهارشنبه سوری شیراز مصدوم نداشتیم و با توجه به تلاش‌های صورت گرفته و با همکاری همه دستگاه‌های استان امروز شهری ایمن، آرام و زیبا برای استقبال از زائران و مسافران نوروزی آماده کردیم. غلامی افزود: همه ما خود را خادم حرم مطهر می‌دانیم و آماده استقبال از زائران هستیم. شهرداری شیراز با راهنمایی شهردار و شورا همه نیروها را به کار گرفته و علاوه بر نیروهای پاکبان، بیش از ۷۰۰ نفر طی یک ماه تلاش کردند تا شهر آماده ایام نوروز باشد. وی با اشاره به ایجاد کمپ‌های نوروزی در ۴ نقطه از ورودی شهر شیراز، گفت: در ایام نوروز ۱۶ تاکسی گردشگری با عنوان «از من بپرس» در اطراف اماکن زیارتی، گردشگری، تاریخی و فرهنگی شهر مستقر هستند که نسبت به خدمات دهی اقدام می‌کنند و در کنار آن با ورود هر زائر نرم افزار شهرداری روی گوشی تلفن همراه ارائه می‌شود و مسافران تمام خدمات مورد نیاز و نقشه گردشگری خود را در گوشی هوشمند در اختیار دارند. غلامی گفت: یکی دیگر از اقدامات ما راه اندازی ۶ دستگاه اتوبوس گردشگری است که به صورت رایگان به گردشگران خدمات دهی می‌کنند و در رفع مشکلات ترافیکی مؤثر است. وی تصریح کرد: امروز هم در فرهنگ‌سرای کتاب بلوار گلستان، محل اصلی ستاد خدمات سفر را افتتاح کردیم‌ که همه دستگاه‌ها در این محل مستقر شده و ارائه خدمت می‌کنند و امیدواریم که این تلاش‌ها موجب رضایت هموطنان شود.
 تقویت مؤلفه‌های ارزشی در شیراز
در ادامه سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت: ساخت المان فرج و اهتزاز پرچم لبیک یا مهدی(عج) در دستور کار شهرداری شیراز به مناسبت سال مهدوی قرار گرفته است. روح الله مظفری با بیان اینکه این اقدامات فرهنگی و ارزشی در سطح کلان‌شهر شیراز توسعه خواهد یافت، اظهار داشت: پرچم لبیک یا مهدی(عج) به ارتفاع 20 متر و با هزینه 150میلیون تومان نصب شده و المان شهری اللهم عجل لولیک الفرج در نزدیکی این پرچم با هزینه 300میلیون تومان اجرا شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی