[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

پرسپولیس یک - استقلال یک پایان شطرنج به نفع مهره‌های آبی، روزنامه شیراز نوین

در یک بازی حساس، تماشایی و جنجالی پرسپولیس نتوانست از تک گل نیمه اول خود محافظت کند و فرهاد مجیدی با تعویض‌های طلایی خود کار را به تساوی کشاند. این نتیجه مساوی برای آبی‌ها حکم برد را داشت و هواداران استقلال شادمان به خانه رفتند.
با این نتیجه فاصله 6 امتیازی استقلال با پرسپولیس حفظ شد و این تیم شانس قهرمانی را برای خود بالاتر نگه داشت. از آن طرف پرسپولیس نتوانست در دقایق پایانی برتری خود را نگه دارد تا مهم‌ترین برد خود را از دست بدهد.
شرح گل‌ها:
پرسپولیس ۱- استقلال ۰ (دقیقه ۳۹- علی نعمتی): سانتر فوق‌العاده رامین رضاییان روی سر علی نعمتی سوار شد و یک گل زیبا با ضربه سر این مدافع پیش‌تاخته به ثمر رسید.
پرسپولیس یک - استقلال یک (دقیقه ۸۰: رودی ژستد):سانتر زیبای صالح حردانی و شیرجه رودی ژستد و ضربه سر او باعث شد این بازیکن تعویض طلایی فرهاد شود.
شرح بازی:
نیمه اول: بازی از همان دقیقه اول پرهیجان دنبال شد و ابتدا استقلالی‌ها صاحب توپ و موقعیت بودند. در دقیقه ۸ بازی شوت مطهری را گوهری در دو ضرب گرفت و برخورد این دروازه‌بان با یامگا اولین جنجال بازی بود. استقلال تا دقیقه ۲۰ فشار را حفظ کرد و پس از آن سرخ‌ها نیز با حرکات ترکیبی، خود را تا حد زیادی از زیر فشار خارج کردند. در این بین موقعیت‌های استقلال نیز با کم دقتی راهی به دروازه گوهری پیدا نمی‌کرد. در این نیمه شرزود تمیروف چند موقعیت خوب پرسپولیس را با دستپاچگی خراب کرد. در دقیقه ۳۹ پرسپولیس صاحب ضربه کاشته شد که رضاییان با سانتری کم نظیر باعث شد پرش علی نعمتی و ضربه سرش به ثمر بنشیند و نیمه قرمز ورزشگاه منفجر شود. در پنج دقیقه پایانی بازی سرخ‌ها مسابقه را کنترل کردند تا پیروز راهی رختکن شوند.
نیمه دوم: پرسپولیس در نیمه دوم برای اداره بازی و همچنین استفاده از ضدحملات و کارهای ترکیبی پا به میدان گذاشت و دقایق زیادی در این امر موفق عمل کرد. استقلال با تعویض‌های فرهاد رو به جلوتر شد اما تا قبل از گل موقعیتی جدی روی دروازه گوهری ایجاد نشد. برگ برنده فرهاد به جز ژستد که گل زد صالح حردانی بود که یک پاس گل عالی ارسال کرد. پرسپولیس در شرایطی که با یک گل جلو بود فرصت این را داشت اختلافش را بیشتر کند اما بی دقتی مهره‌های هجومی ‌این فرصت را از قرمزها گرفت. پس از مساوی شدن بازی، استقلال در حفظ نتیجه موفق عمل کرد و با بردن بازی به کناره‌ها و انجام بازی تأخیری کار را با نتیجه تساوی به پایان رساند.
*اتفاق ویژه
استقلال پس از ۹۸ دربی یک گلزن خارجی داشت! بازیکنان خارجی مهم و تأثیرگذاری در استقلال مثل فابیو جانواریو، جی‌لوید ساموئل، کرار جاسم، هرایر مگویان، پادوانی، جپاروف، مامه تیام، همام طارق، پاتوسی، شیخ دیاباته و... در سال‌های گذشته برای گلزنی در دربی ناکام بودند و این طلسم را رودی ژستد شکست. هر چهار گلزن خارجی قبلی دربی‌ها پرسپولیسی بودند. ایمون زاید (۳ گل)، بشار رسن (۲ گل)، عیسی ترائوره (۱ گل) و جری بنگستون (۱گل) گلزنان خارجی تاریخ دربی‌ها هستند که پیش از ژستد گل‌های مهمی‌ در شهرآورد تهران به ثمر رسانده بودند.
*بازیکنان برتر
 اگر علی نعمتی و رودی ژستد که گلزنان این دربی حساس بودند را کنار بگذاریم، می‌توان مهدی ترابی از پرسپولیس را بهترین بازیکن سرخ‌ها دانست؛ او خلاقیت را به خط میانی پرسپولیس آورده بود. از استقلال نیز صالح حردانی برترین بازیکن بود که ورق را کاملاً برگرداند و یک پاس گل تماشایی ارسال کرد. حردانی و ترابی یک دوئل حساس هم با هم داشتند که صالح با شیاری توپ را در لحظه آخر زد و اجازه نداد ترابی به سمت دروازه حسینی شوت بزند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی