[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

چرخش پساب در صنعت ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس تأکید کرد: یکی از وظایف قرارگاه تأمین منابع آب واحد‌های صنعتی و باغشهرها از محل پساب فاضلاب برای بهره برداری ظرف سه سال آینده است که باید مدنظر قرار بگیرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه بررسی تأمین آب مناطق دارای تنش با توجه به ضرورت تأمین آب در استان فارس و تشکیل قرارگاه منابع آب گفت: پروژه‌های اولویت داری که نیاز به حمایت جدی وزیر نیرو دارد، باید آماده شود و در جلسه‌ای که هفته آتی با وزیر برگزار خواهد شد، مطرح شود.
وی با تأکید بر اینکه به سرانجام رساندن و تکمیل پروژه‌های دارای اولویت باید محور اصلی تلاش‌ها باشد، تصریح کرد: پروژه‌هایی که باعث جلوگیری از هدررفت و کاهش مصرف آب می‌شود، با جدیت دنبال شود؛ هرچند که کاهش مصرف منابع آب از طریق فرهنگ‌سازی، برخورد قانونی با حفر چاه‌های غیرمجاز و نظام تعرفه‌بندی بر اساس میزان مصرف منابع آب محقق می‌شود.
دکتر ایمانیه همچنین به سازمان برنامه ریزی و توسعه استان تکلیف کرد تا موضوع اعتبار جهت تأمین و نگهداری را بر اساس اولویت بندی ارائه شده توسط آبفا مدنظر قرار دهد.
استاندار فارس با تأکید بر این مطلب که باید ۸ منبع اعتباری برای پروژه‌های دارای اولویت مدنظر مدیران قرار بگیرد، عنوان کرد: بر اساس جدولی که در اختیار مدیران قرار می‌گیرد، ۸ منبع اعتباری پیشنهاد می‌شود.
استاندار فارس در تشریح این منابع اعتباری هشتگانه گفت: محل منابع بودجه ۱۴۰۱ در بخش آب و رفع محرومیت‌زدایی، بسیج جهاد سازندگی، مجمع خیرین آبرسان، اعتبارات در اختیار وزیر نیرو، بنیاد مستضعفان که قول ویژه‌ برای جنوب استان داده شده است، کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و قول مساعد رئیس کمیته امداد کل کشور و ستاد اجرایی فرمان که تعدادی از پروژه‌های حوزه آب استان برای واگذاری آنها اعلام شده است و هشتیمن منبع مالی مسئولیت اجتماعی است که باید بر منابع مالی هفتگانه در مسیر اجرای پروژه‌ها تمرکز شود.
دکتر ایمانیه تصریح کرد: با همکاری سازمان آب منطقه‌ای جهاد کشاورزی و آبفا تعرفه خرید و فروش آب چاه‌های کشاورزی سامان‌دهی شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس تصریح کرد: شروع پروژه‌های بسیج سازندگی ظرف دو هفته آینده در چرخه کار اجرایی قرار بگیرد و در این مسیر موانع گزارش شود تا نسبت به رفع آنها اقدام گردد.
استاندار فارس به تشکیل جلسه هم اندیشی در قرارگاه آب استان جهت یکسان شدن قیمت خرید و فروش آب از چاه‌های استان اشاره کرد و ادامه داد: موضوع ممکن است فرااستانی و نیازمند پیگیری در سطح دولت و مجلس باشد؛ بنابراین باید اقدامات کارشناسی برای ارائه مجلس و دولت انجام شود.
دکتر ایمانیه خاطرنشان کرد: یکی از وظایف قرارگاه تأمین منابع آب واحد‌های صنعتی و باغشهرها از محل پساب فاضلاب برای بهره برداری ظرف سه سال آینده است که باید مدنظر قرار بگیرد. 
او عنوان کرد: متوسط ماهانه مصرف آب در باغشهرها با توجه به تعداد زیاد آنها، زیاد است که با تقسیم بندی این آمار ظرف چند سال آینده تأمین منابع آبی به پساب وصل می‌شود.
دکتر ایمانیه درباره آخرین مصوبه این جلسه خطاب به مدیرعامل آب منطقه‌ای فارس گفت: خط دوم تأمین آب شهر شیراز در ۵ کیلومتر باقی مانده با تأمین تجهیزات حداکثر تا آخر تیرماه سال جاری باید مورد بهره برداری قرار بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی