[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

خدمت‌رسانی همه‌جانبه به مسافران نوروزی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مردم شیراز بدانند «دست» شهردارشان در بازدید نیمه شب از بوستان‌ها با زمین خوردن در تاریکی شکست تا روشنایی برای مسافران تأمین کند.
محمدرضا هاجری در نطق پیش از دستور خود در اولین جلسه شورا در سال ۱۴۰۱ با تبریک ماه رمضان خواستار توجه به شعار سال «تولید، دانش بنیان، اشتغال‌آفرین» شد و افزود: توصیه و تأکید مقام معظم رهبری روی اقتصاد دانش بنیان و انتقال نیازمندی‌ها به این‌گونه شرکت‌ها، ضرورت حمایت از آنها با خرید تولیدات علمی و فناوری‌های مرتبط با مدیریت شهری حتمی است.
این عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه چهار بوستان شهرداری در چهار نقطه شهر به اینگونه شرکت‌ها اختصاص یابد، افزود: در حوزه پسماند، فضای سبز، شهر الکترونیک، ترافیک و حمل و نقل، آتش نشانی و ده‌ها نمونه و عرصه دیگر می‌توان با سفارش دادن به شرکت‌های دانش بنیان، از دانش، فناوری و دستاورد‌های عملی آنها در مدیریت شهری بهره برد. هزینه برای توسعه و گسترش شرکت‌های دانش بنیان، سرمایه‌گذاری ماندگار خواهد بود. به گفته هاجری ضروری است شورا و شهرداری نیازهای خود در عرصه‌های مختلف را جمع بندی و به این شرکت‌ها ارائه کنند تا تولید علمی و فناوری متناسب با نیاز‌ها تهیه، ارائه و به کار گرفته شود. عضو شورای شهر شیراز با توجه به سفر دومیلیون نفری به شهر مقدس شیراز و تقدیر و تشکر از شورا و شهرداری در خدمات رسانی همه جانبه به مسافران نوروزی، اظهار داشت: مردم شیراز بدانند «دست» شهردارشان که به اتفاق معاون خدمات شهری برای بازدید شبانه به بوستان‌ها می‌رفتند، در ساعت 3:30 نیمه شب، با زمین خوردن در تاریکی، شکسته تا روشنایی برای مسافران تأمین کند. هاجری تأکید کرد: بعضی مدعیان گردشگری و زیارت در خواب خوش بودند. تلاش‌های استانداری، نیروی انتظامی، علوم پزشکی، میراث فرهنگی، معاون گردشگری و زیارت استانداری و امثالهم قابل کتمان و سانسور نیست. همه تلاش کردند، منتها در حوزه عمل، شهرداری جلودار بوده و است و افتخاری است برای کارکنان خَدوم شهرداری شیراز، به‌ویژه حوزه کاری معاون خدمات شهری. در تمامی عرصه‌ها، از همه عزیزان شورا تشکر می‌کنم، اما از نقش ارزنده نظارتی مسعود زارعی ریاست کمیسیون خدمات شهری قدردانی می‌نمایم. این عضو شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد: علی رغم شعارهای استانی و کشوری در رسای شیراز به عنوان قطب گردشگری و زیارت، در بسترسازی این حوزه از تمامی کلان‌شهرها عقب‌تریم. هیچ‌کدام از اماکن گردشگری و زیارتی شهر، محل مناسبی برای توقفگاه (پارکینگ) ندارند. وقتی شهر فاقد زیرساخت اولیه است، با شعار نمی‌توان دهان‌ها را شیرین کرد؛ باید با بودجه‌های ملی، زیرساخت‌ها را تکمیل نمود. هاجری هیئت امنایی اداره شدن اماکن گردشگری و زیارتی را یک ضرورت دانست و گفت: درآمدهای اندک در همان حوزه با تصویب هیئت امنا هزینه گردد؛ چراکه از عدالت به دور است که شهرداری تبدیل به ام المخارج اماکن گردشگری شود، اما در اداره و نظارت این اماکن، نقش نداشته باشد. هاجری از مجمع نمایندگان فارس خواست وزیر گردشگری و زیارت را احضار نموده تا کمک به زیرساخت‌های گردشگری و زیارتی را از ردیف بودجه‌های ملی طلب نمایند. وی افزود: حق گرفتنی است؛ مهندس ضرغامی مکلف است در عمل به وظایف و کمک به زیرساخت‌های گردشگری و زیارتی شهر مقدس شیراز جلودار باشد که متأسفانه نیست. 
این عضو شورای شهر که سابقه عضویت در شورای چهارم را دارد، عنوان کرد: ظرفیت‌های بی نظیر مدارس شهر در تمامی مناسبت‌ها بعضاً راکد و بی مصرف است. لازم است با ریاست و محوریت استاندار و دبیری مدیرکل آموزش و پرورش، برنامه ریزی شود تا از تمامی ظرفیت‌های موجود مدارس در شیراز در اوقات غیر تحصیل دانش‌آموزان بهره برده شود. باید آموزشگاه‌های عمومی، ورزش‌های همگانی و توقفگاه‌های عمومی و محلی خودرو و... ظرفیت‌های خالی مدارس را مورد استفاده قرار دهند. او تصریح کرد: باید انحصار برداشته شود و با اولویت دادن به خانواده دانش آموزان، از ظرفیت‌های خالی مدارس در طول شبانه‌روز استفاده شود. این عضو شورای شهر شیراز به معضل بوی مشمئزکننده فاضلاب در جنوب شهر در این نطق پرداخت و گفت: شرکت آب و فاضلاب برای بوهای بد و شامه‌آزار جنوب شهر، تا قبل از فصل تابستان اقدامی عاجل انجام دهد. بهتر است با شهرداری کنار آمده تا با سرمایه شهرداری، تصفیه‌خانه‌های محلی و منطقه ای معروف به (لوکال) راه‌اندازی و پس از تصفیه از آب‌های به دست آمده در گسترش فضای سبز محلات و مناطق و ارتفاعات استفاده شود. 
هاجری در پایان گفت: استقبال مردم از ساخت شیراز قدیم در یکی از فضاهای شهری، نشان می‌دهد در این راستا می‌توان وارد اقدام و عمل شد. شورا و شهرداری این ظرفیت و توانایی را دارد که این آرزوی دیرینه مردم شیراز را محقق نماید. برگزاری بسیاری از مراسم شب‌های قدر و انس با قرآن در بوستان‌های محلی و منطقه ای توسط سازمان فرهنگی شهرداری مناطق و نواحی و حوزه‌های سپاه و بسیج و تمامی فضاهای شهری در ایام نوروز از دیگر موضوعاتی بود که هاجری به آن پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی