[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

دو دستگی در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گره ریش اسکوچیچ به «پول»! ، روزنامه شیراز نوین

هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که در برکناری رئیس این فدراسیون متحد نشان می‌داد حالا برای حفظ یا برکناری سرمربی تیم ملی دچار چند دستگی شده و مشخص نیست چه کسی برای تیم ملی تصمیم خواهد گرفت.
به گزارش خبرنگار مهر، قرعه کشی رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، دوازدهم فروردین ماه گذشته انجام شد تا تیم ملی فوتبال ایران در گروه B با انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف قاره اروپا (بین تیم‌های ولز و برنده دیدار تیم‌های اسکاتلند - اوکراین) هم‌گروه شود.
مهمترین پرسش پس از قرعه کشی جام جهانی در مورد تیم ملی ایران این‌گونه مطرح شد که آیا این تیم با دراگان اسکوچیچ می‌تواند در قطر موفق شود یا تیم ملی ایران به مربی بزرگ‌تری نیاز دارد؟
در شرایطی که تعداد زیادی از مسئولان فدراسیون فوتبال راهی قطر شده بودند تا در مراسم قرعه کشی شرکت کنند، برخی اعضای هیئت رئیسه هم با توئیت‌های خود زمزمه‌های اختلاف در فدراسیون فوتبال را پررنگ‌تر مطرح کرده و حتی کار را تا جایی پیش بردند که جانشین اسکوچیچ را هم انتخاب کردند!
هیئت رئیسه‌ای که برای برکناری عزیزی خادم متحد و یکدست به نظر می‌رسید، با اختلافات شدیدی مواجه شده‌اند که این اتفاق کار را برای تصمیم‌گیری در مورد آینده تیم ملی و سرمربی آن سخت کرده است. احمدرضا براتی یکی از اعضای هیئت رئیسه که علی دایی را گزینه مناسبی برای هدایت تیم ملی دانسته بود و توئیت جنجالی در این زمینه منتشر کرد، از اتفاقات و تصمیمات هیئت رئیسه بی خبر است و ظاهراً به بازی گرفته نمی‌شود!
توئیت احمدرضا براتی در خصوص انتخاب علی دایی به عنوان جانشین دراگان اسکوچیچ تبدیل به جنجالی بزرگ در نوروز ۱۴۰۱ شد تا عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مجبور به حذف نوشته خود از توئیتر کند. براتی که پیش از این نیز عدم تمایل خود مبنی بر حفظ اسکوچیچ در قامت سرمربی تیم ملی ایران را بروز داده بود در روزهای نخست سال با واکنش تند حمید استیلی مدیر تیم ملی ایران روبه‌رو شد.
با این حال اتفاقات حاشیه‌ای مربوط به برخورد با زنان در جریان دیدار تیم ملی ایران مقابل لبنان در مشهد باعث شد تا بار دیگر آتش اختلاف بین اعضای هیئت رئیسه شعله‌ور شود تا جایی که نزدیک به ۴۰ نفر از اعضای مجمع عمومی ‌فدراسیون خواستار برکناری احسان اصولی از هیئت رئیسه هم شدند.
اصولی که پس از عزل موقت عزیزی خادم به عنوان سخنگو تبدیل به چهره‌ای پر حاشیه در فدراسیون شده است حالا دیگر کمتر صحبت می‌کند تا کمتر در کانون توجهات قرار بگیرد. با این حال بسیاری از اهالی فوتبال وی را به عنوان یکی از مقصران اصلی اتفاقات مشهد می‌دانند و خواستار کنار گذاشتن وی هستند.
مهرداد سراجی دیگر عضو هیئت رئیسه نیز با انتشار چند توئیت نگرانی‌هایش از اتفاقات پیش روی فوتبال ایران را مطرح کرد و از وزارت ورزش به عنوان مقصر اصلی اتفاقات مشهد نام برد و خواستار ارائه توضیحات آن‌ها شد.
اختلافات در هیئت رئیسه در حالی اوج گرفته است که پس از تعیین حریفان ایران در جام جهانی بار دیگر شائبه‌هایی درباره ماندن یا رفتن اسکوچیچ مطرح شده است. پیگیری‌های خبرنگار مهر از دو مقام مسئول در فدراسیون فوتبال نشان از همراهی چهار تن از اعضای هشت‌ نفره فعلی هیئت رئیسه درباره اخراج اسکوچیچ دارد.
سرمربی کروات که در صورت ادامه فعالیت شهاب‌الدین عزیزی خادم شانس کمی ‌برای ماندن روی نیمکت تیم ملی ایران داشت حالا با چهار مخالف جدی در هیئت رئیسه روبه‌رو است.
با این حال همچنان نگاه چهار موافق اسکوچیچ در هیئت رئیسه به مخالفان او چربیده است. مشکلات مالی فراوان در فدراسیون فوتبال مانع از هرگونه گفت‌وگو با گزینه‌های احتمالی خارجی برای جایگزینی اسکوچیچ شده است.
از سوی دیگر مدت زمان اندک باقیمانده تا شروع رقابت‌های جام جهانی قطر یکی دیگر از عواملی است که مخالفان اخراج اسکوچیچ مطرح کرده‌اند اما موافقان طرح برکناری سرمربی معتقدند با توجه به گروه فعلی می‌توان شانس صعود را با مربی دیگری افزایش داد.
اسکوچیچ که در رختکن تیم ملی ایران نیز مخالفان و موافقانی دارد باید منتظر تصمیم نهایی هیئت رئیسه درباره بقای خود برای به دست گرفتن سکان هدایت تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ باشد، حضوری که می‌تواند علاوه بر نتیجه مجمع عمومی ‌فدراسیون که دهم خردادماه مبنی بر ماندن یا رفتن عزیزی خادم از مقام ریاست فدراسیون به پول‌هایی که قرار است در اختیار این نهاد قرار بگیرد ارتباط مستقیم داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی