[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: فارس در نوروز ۱۴۰۱ کمبود دارویی نداشت، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه در ایام نوروز با انجام ۶۱۳ بازدید، ضمن پیگیری برای رفع موارد کمبود دارویی، بر حسن فعالیت داروخانه‌های دولتی و خصوصی، همچنین صنایع غذایی استان نظارت داشتند؛ به طوری که استان فارس در این روزها هیچ خلأ دارویی نداشت.
به گزارش ایرنا، دکتر سید وحید حسینی با بیان اینکه با برنامه ریزی‌های انجام شده از ابتدای اسفند سال گذشته، ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بیست و ششم اسفند ۱۴۰۰ کار خود را آغاز کرده است، گفت: این ستاد سلامت که فعالیت خود را تا روز سیزدهم فروردین ۱۴۰۱ ادامه داده است، در این ایام به صورت روزانه، فعالیت‌های مجموعه سلامت استان را در تمامی حوزه‌های بهداشتی، درمان، غذا و دارو، خدمات اورژانس، تجهیزات پزشکی و دیگر حوزه‌های مرتبط با سلامت مردم استان و مسافران نوروزی مورد پیگیری قرار داده است.
او گستردگی میزان حضور مسافران نوروزی در استان فارس به نسبت دو سال گذشته را همراه با افزایش برخی چالش‌ها در حوزه سلامت عنوان کرد و افزود: افزایش ترددهای جاده ای در استان فارس به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگران در ایام نوروز متأسفانه در مواردی با بروز برخی سوانح ترافیکی و دیگر حوادث همراه بوده و در بازه زمانی بیست و ششم اسفند سال ۱۴۰۰ تا روز 14 فروردین نیز ۱۴هزار و ۲۵ مأموریت امدادی به همت امدادگران همیشه در صحنه اورژانس فارس انجام گرفته که از این تعداد پنج‌هزار و ۹۳۵ مورد مأموریت جاده ای و هشت‌هزار و ۸۱ مورد نیز مأموریت شهری بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مجموع آمار مأموریت‌های انجام شده، انجام ۹ پرواز بالگردهای اورژانس فارس برای خدمت رسانی به مصدومان و ۸۹ مأموریت امدادرسانی به موارد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن را از دیگر خدمت نیروهای اورژانس فارس در این ایام برشمرد. مسئول ارشد حوزه سلامت فارس، حضور شبانه‌روزی مدافعان سلامت حوزه درمان استان در مراکز آموزشی درمانی، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها را دیگر محور مهم خدمات مجموعه سلامت استان در ایام نوروز برشمرد و اظهار کرد: با تداوم همه گیری کرونا در سطح دنیا، نوروز ۱۴۰۱ نیز همچون دو سال گذشته، مصادف با این همه‌گیری بود و مدافعان سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز امسال نیز مسئولیت مضاعف خدمت در جبهه مبارزه با کرونا را در کنار دیگر خدمات حوزه سلامت عهده‌دار بودند که آمارها در بازه زمانی بیست و ششم اسفند ۱۴۰۰ تا روز 14 فروردین، نشان دهنده خدمت‌رسانی به ۱۴۶هزار و ۶۷۷ بیمار مراجعه کننده به اورژانس این مراکز در استان بوده است. دکتر سید وحید حسینی همچنین از انجام چهارهزار و ۶۷۶ عمل جراحی به عنوان بخشی دیگر از خدمات کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این ایام یاد کرد. او ادامه داد: هم اکنون نیز بیش از سیصد بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۵۳ بیمار در وضعیت وخیم بوده و امید است به زودی سلامتی خود را بازیابند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه به تلاش‌های مجموعه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ایام نوروز، به عنوان گامی مهم در حفظ سلامت عمومی جامعه اشاره کرد که با برنامه ریزی‌های انجام شده، بازرسان بهداشت استان در این ایام، در ۲۲هزار و ۳۵۵ بازدید نظارتی حضور داشته و تلاش کردند مردم و مسافران نوروزی، تعطیلات نوروز امسال را با سلامت سپری کنند. وی یادآور شد: حفظ سلامت مردم، خط قرمز مجموعه دانشگاه است و بازرسان بهداشت استان در این بازدیدها با شناسایی ۶۰۸ مرکز متخلف در امر بهداشت عمومی، متخلفان را به مراجع قضایی معرفی کردند. دکتر حسینی تلاش برای پیشبرد برنامه واکسیناسیون در ایام نوروز و افزایش پوشش جمعیت واکسینه استان در برابر کرونا، خدمت رسانی به ۶۳هزار و ۸۱۴ بیمار مراجعه کننده به مراکز خدمات جامع سلامت استان، پیگیری سلامت ۴۶ مادر باردار پرخطر در استان و ارجاع آنان به مراکز درمانی را از دیگر تلاش‌های کارکنان حوزه بهداشت استان در این ایام برشمرد که با تلاشی شبانه روزی انجام شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی