[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۷
  • دوره جدید

فصل میوه سرم طبیعی از همه ویتامین های ضروری بدن فرا رسید ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش صد آنلاین، در این متن می‌خواهیم به بررسی خواص توت‌فرنگی در دوران بارداری، اهمیت آن در تعیین جنسیت جنین، خواص توت‌فرنگی برای مردان و تولید اسپرم سالم، همین‌ طور، خواص توت‌فرنگی برای کم‌خونی و سلامت قلب، پیشگیری از سرطان، کنترل فشار خون و قند خون و همین طور به کشت توت‌فرنگی در خانه، بپردازیم.
خواص توت‌فرنگی: سرشار از ویتامین‌های B و C و منبع غنی پتاسیم و آنتی‌اکسیدان!
توت‌فرنگی منبع عالی ویتامین C، منگنز، فولات (ویتامین B9) و پتاسیم است. همین طور، سرشار از آنتی‌اکسیدان و ترکیبات گیاهی است که برای سلامتی قلب و کنترل قند خون مفید هستند. در واقع، توت‌فرنگی یک گیاه آب‌رسان است چون شامل ۹۱ درصد آب و فقط ۷.۷ درصد کربوهیدرات است. آنها فقط مقدار کمی چربی (حدود ۰.۳ درصد) و همین طور درصد پایینی پروتئین (حدود  ۰.۷) دارند. توت‌فرنگی‌ اکثراً به‌صورت خام و تازه مصرف می‌شود، اما انواع مربا، ژله‌ها و دسرهای تهیه‌شده با آن نیز بسیار پُرطرفدار است.
ارزش غذایی ۳.۵ اونس توت‌فرنگی (حدود ۱۰۰ گرم توت فرنگی خام) شامل: کالری: ۳۲ ؛ آب: ۹۱؛ پروتئین: ۰.۷ گرم،  کربوهیدرات: ۷.۷ گرم؛ شکر: ۴.۹ گرم ؛ فیبر: ۲ گرم؛ چربی: ۰.۳ گرم است.
توت‌فرنگی یکی از زیباترین و اشتهابرانگیزترین نوع میوه‌هاست که اصلاًبا نگاه کردن به آن حس خوبی به آدم منتقل می‌شود، مخصوصاً در خانم‌های باردار که در عبور از شرایط حساس زندگی هستند. توت‌فرنگی با کلی ویتامین و مواد معدنی یک خوراکی سالم و تمام‌عیار برای این دوران است، اما با در نظر داشتن سه نکته: اول اینکه مطمئن باشید که به تو‌ت‌فرنگی حساسیت ندارید.
اگر مطمئن نیستید اول فقط یک یا دو عدد توت‌فرنگی را تست کنید و اگر هیج اثر منفی نداشت، بیشتر مصرف کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی