[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

ساخت مسکن یک نهضت ملی است، روزنامه شیراز نوین

دبیر قرارگاه جهادی مسکن در استان فارس گفت: تا پایان اردیبهشت‌ماه بحث تأمین زمین قانون نهضت ملی مسکن نهایی می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، ناصر شمس با اشاره به اینکه استان فارس اولین استان در کشور است که اقدام به تشکیل قرارگاه جهادی مسکن از چهار ماه گذشته کرده‌ است، گفت: نقش اصلی این قرارگاه سرعت‌بخشی و ایجاد هماهنگی لازم برای تحقق جهش تولید مسکن و نهضت ملی مسکن است.
شمس با بیان اینکه در قرارگاه جهادی مسکن، نهادها و دستگاه‌های مرتبط در این قرارگاه ایفای نقش دارند، افزود: در این قرارگاه با بهره‌گیری از تجمیع زیرساخت‌های موردنیاز مسکن با بهره‌گیری از تجربه‌ای که کشور در مسکن مهر و اقدام ملی مسکن داشته است، بهترین‌ اقدامات در بحث مسکن ارائه می‌شود.
شمس تأکید کرد: ساخت مسکن یک نهضت ملی است و باید ادارات سهم خود را بپردازند. او با بیان اینکه تاکنون ۲۸۰هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند، عنوان کرد: پایش به منظور صحت‌سنجی اطلاعات متقاضیان آغاز شده و در برخی از شهرها تا ۵۰ درصد پایش صورت گرفته و اجرای عملیات‌ها نیز آغاز شده است‌.
شمس با اشاره به موضوع تأمین زمین به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم در اجرای طرح جهش ملی مسکن، تصریح کرد: تاکنون ۷۰ درصد زمین موردنیاز این پروژه در استان تأمین شده که تا پایان اردیبهشت‌ماه، بحث زمین نهایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه هماهنگی برای تسهیلات نیز با بانک‌ها انجام شده است، تصریح کرد: در برخی از شهرها نیز در مرحله صدور پروانه از سوی شهرداری‌ها برای شروع ساخت هستیم.
دبیر قرارگاه مسکن استان فارس با بیان اینکه این استان در طرح اقدام ملی مسکن رتبه 30 را در کشور داشته است، افزود: در 3.5 ماه گذشته و به استناد گزارش وزارت راه و شهرسازی، در طرح نهضت ملی مسکن در جایگاه 21 قرار گرفتیم و برنامه‌ریزی وجود دارد که تا شهریورماه به 5 استان اول برسیم. دبیر قرارگاه جهادی مسکن استانداری با بیان اینکه مسئله تأمین زمین در کل کشور در کلان‌شهرها از اساسی‌ترین مشکلات است، افزود: هم‌اکنون جایگاه استان فارس در بحث تأمین زمین و اقدام برای نهضت ملی مسکن در ردیف ۲۱ در کشور است.
وی همچنین با بیان اینکه در شهرداری شیراز هم قرارگاه مسکن شروع به کار کرده است که سبب رونق ساخت و ساز می‌شود، گفت: نوسازی 1200 واحد در بافت فرسوده شروع شده اما چون دولتی نیست، در آمار مطرح شده نمی‌گنجد. قائم مقام استاندار فارس در قرارگاه مسکن استان با بیان اینکه نهضت ملی مسکن برای خانه‌دار شدن کسانی که خانه ندارند، تلاش می‌کند، افزود: تاکنون امکان واگذاری تقاضای ثبت‌نامی وجود ندارد. شمس همچنین اعلام آمادگی کرد با حضور اصحاب رسانه بازدید سرزده از فرایند ثبت‌نام و پیگیری متقاضیان مسکن ملی از دفاتر پیشخوان صورت گیرد.
قائم مقام استاندار فارس در قرارگاه مسکن درباره قیمت مسکن در این طرح برای هر متقاضی، افزود: نزدیک به ۴۰ درصد قیمت تمام‌شده مسکن از دوش متقاضیان برداشته شده است و از پرداخت 5 نوع عوارض معاف شدند و تنها یک عوارض را پرداخت می‌کنند و در انعشابات تنها باید حق مشترک پرداخت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی