[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

کرونا کوتاه نیامد، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را اعلام کرد.به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۱۰۶هزار و ۱۳۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۱هزار و ۵۸۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او گفت: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۳۳هزار و ۳۴۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۴هزار و ۴۸۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۷۲هزار و ۷۹۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۷هزار و ۹۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: با بستری ۷۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۳۴۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته پنج مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت‌هزار و ۹۹۸ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۱هزار و ۵۴۰ هم‌استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هفت‌میلیون و ۹۹۸هزار و ۳۲۸ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۰۰هزار و ۶۸۳ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۹۵هزار و ۶ دوز نوبت دوم و یک‌میلیون و ۵۰۲هزار و ۶۳۹ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی