[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

اتصال ۲۴۴۰ خانوار روستایی به شبکه ملی اطلاعات، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از اتصال 2440 نفر از روستاییان استان فارس به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت همراه در قالب 14 روستا و با اعتبار 80میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، حمید سلیمان پور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: با ایجاد دو سایت فول تکنولوژی و ارتقای چهار سایت دیگر، دسترسی شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت برای 14 روستای دیگر استان فارس با جمعیت 8400 نفر فراهم شده است.
وی روستاهای جدید متصل شده توسط همراه اول به شبکه ملی اطلاعات را روستاهای کدیان و دهنو از توابع شهرستان لامرد، روستای فرشته جان از توابع شهرستان لارستان، روستای چاه کربلایی حسن خانی از توابع شهرستان جهرم، روستاهای کوهنجان، خیرآباد، کتک، جوادیه، جلودر، حسن آباد جلودر و علی آباد سالار از توابع شهرستان ارسنجان و روستاهای عزآباد و سرآباد از توابع شهرستان مرودشت جمعاً با جمعیت 7060 نفر در قالب 2060 خانوار و از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد.
سلیمان پور همچنین از اتصال روستای اشگرد از توابع شهرستان مرودشت توسط همراه اول به شبکه ملی اطلاعات، با جمعیت 1340 نفر در قالب 380 خانوار و از محل منابع توسعه ای این اپراتور خبر داد.
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در پایان با اشاره به شعار سال ۱۴۰۱ تحت عنوان «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» مزایای اتصال این روستاها به شبکه ملی اطلاعات را ایجاد فرصت‌های جدید برای رونق اشتغال و توسعه اقتصادی بر پایه فناوری 
ذکر کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی