[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

رئیس جهاد کشاورزی فارس: بهای گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی کاهش می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با اذعان به افزایش قیمت گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی در بازار استان، اظهار امیدواری کرد که با اجرای برنامه ریزی و واردات این محصولات از دیگر استان‌ها، قیمت‌ها در روزهای آینده کنترل شود.
بر اساس مشاهدات خبرنگار ایرنا، بهای عرضه سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی در روزهای اخیر در بازار شیراز و فارس افزایش داشته است؛ به نحوی که این دو قلم محصول کشاورزی به ازای هر کیلوگرم بین ۱۵ تا ۲۰هزار تومان عرضه شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با بیان اینکه گوجه‌فرنگی در روز‌های اخیر در بازار افزایش قیمت داشته است، گفت: امیدوارم با اقدامات و برنامه ریزی در روزهای آتی قیمت این محصول تعدیل شود؛ همچنین با بررسی میزان نیاز استان فارس به سیب‌زمینی واردات آن را از دیگر استان‌ها دنبال می‌کنیم تا نیاز‌ها رفع شود.
مجتبی دهقان پور در نشست قرارگاه امنیت غذایی این استان که با حضور مدیران دستگاه‌های وابسته برگزار شد، افزود: در حال حاضر ذخایر مرغ منجمد در استان فارس به اندازه کافی است؛ به نحوی که ۴۰۰ تن مرغ جدید نیز به ذخایر قبلی این استان افزوده شده است. 
مجتبی دهقان پور در نشست قرارگاه امنیت غذایی این استان که با حضور مدیران دستگاه‌های وابسته برگزار شد، افزود: به منظور مدیریت و کنترل بهینه بازار، توزیع سیار مرغ منجمد در دستور کار است. 
بنا بر گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، این مقام مسئول با بیان اینکه مرغ گرم در استان فارس نسبت به سایر استان‌ها با قیمت متعادل تری به شهروندان عرضه می‌شود، اظهار کرد: دستگاه قضایی استان نیز آمادگی خود را برای برخورد با مخلان اقتصادی که بخواهند هرگونه اختلالی در عرضه کالاهای اساسی مردم ایجاد کنند، اعلام کرده است.
وی با تأکید بر اینکه نظارت‌ها و بازرسی‌ها از اصناف و فروشگاه‌ها باید نظام‌مند باشند، بیان کرد: به همین منظور یک سامانه جدید در حال راه اندازی است که عملیات طراحی آن رو به اتمام است؛ به طور مشخص می‌توانیم رصد کنیم بازرسی ما چقدر به طول می‌انجامد و در کدام مناطق انجام می‌شود.
دهقان پور به موضوع محصول راهبردی گندم نیز پرداخت و بیان کرد: با توجه به پیوند دانه گندم با امنیت غذایی و گره آن با امنیت ملی کشور، بر اساس دستورالعمل‌ها، خروج گندم از استان بدون مجوز ممنوع است؛ احتکار گندم در خانه، سوله یا هر مکان دیگری تخلف به شمار می‌آید و خرید و فروش آن توسط افراد واسطه و دلال خلاف است و دستگاه‌های انتظامی و قضایی در این خصوص آماده 
همکاری هستند. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به مبحث تخصیص و تأمین روغن، شکر و برنج به عنوان دیگر کالاهای اساسی مردم این استان گریزی زد و افزود: همه ما باید بازار تمامی محصولات اساسی را رصد کنیم و یک‌جانبه پیگیر نباشیم و به تأمین نیاز یک کالا 
اکتفا نکنیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی