[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

فرمانده شیرازی عملیات آزادسازی سوسنگرد به یاران شهیدش پیوست، روزنامه شیراز نوین

سرتیپ دوم ستاد کریم پیروزان از فرماندهان ارتش در دفاع مقدس که در عقب راندن دشمن در عملیات آزادسازی سوسنگرد رشادت بسیاری کرد و خاطرات جنگی خود را در کتاب «دلیران و شیران ایران زمین» نگاشت، به یاران شهیدش پیوست.
به گزارش روابط عمومی ارتش در فارس، مراسم تشییع پیکر این فرمانده دوران دفاع مقدس سه شنبه با حضور همرزمانش و همچنین فرماندهان ارتش و فرماندهان سپاه استان از جمله فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد در شیراز انجام شد.
سرتیپ پیروزان در سال ۱۳۲۳ در شیراز متولد شد و پس از طی تحصیلات ابتدایی و متوسطه در این شهر در سال ۱۳۴۷ وارد دانشکده افسری ارتش شد و در سال ۱۳۵۰ پس از دریافت درجه ستوان دوم زرهی به مرکز زرهی شیراز اعزام شد.
وی طی دوران خدمت خود دوره‌های چتربازی، رنجر، جودو، کاراته، مقدماتی و عالی زرهی، دوره فرماندهی و ستاد، تفسیر عکس‌های هوایی، رده ۲ موتوری زرهی، فرماندهی اسکورپیون، اطلاعات رزمی، عملیات عبور از آب ادوات زرهی، استفاده از تانک در نقش توپخانه و دوره مدیریت تحقیق و ارزیابی را گذراند.
سرتیپ پیروزان در عملیات جنگی تپه ۳۴۳ شمال مهران در تنگ کنجانچم بین ایران و عراق در بهمن ماه سال ۱۳۵۲ به عنوان فرمانده دسته گروهان سوار زرهی شرکت داشته است. وی در مشاغلی همچون فرمانده دسته تانک، افسر موتوری گردان ۲۸۳ سوار زرهی، فرمانده دسته پشتیبانی، فرمانده گروهان ارکان گردان ۲۸۳ سوار زرهی، فرمانده گروهان سوار زرهی، فرمانده گروهان تانک، افسر اطلاعات و عملیات گردان، معاون و فرمانده گردان ۲۳۹ تانک در عملیات فتح المبین، فرمانده گردان تانک شهید یاسینی در مراحل مختلف عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر، فرمانده گردان پیاده ۷۵۶ قدس در عملیات میمک و ارتفاعات کانی سخت در منطقه عمومی سوما، رئیس کمیته تاکتیک و گروه فرماندهی و ستاد دانشکده زرهی مرکز آموزش زرهی، افسر تحقیق و ارزیابی دایره تحقیق و ارزیابی مرکز آموزش زرهی و رئیس ستاد منطقه عملیاتی فارس انجام وظیفه کرد. وی به خاطر موفقیت در عملیات دفاعی غرب دزفول و سد کردن پیش روی دشمن به افتخار یک سال ارشدیت و به دلیل رشادت در عقب راندن دشمن در عملیات آزادسازی سوسنگرد، به ۶ ماه ارشدیت نائل شد.
امیر سرتیپ پیروزان در فروردین ماه سال ۱۳۷۲ به درجه سرتیپ دومی مفتخر شد و فروردین سال ۱۳۷۴ به درجه بازنشستگی نائل آمد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی