[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

صدرنشین شاخص توسعه هستیم، روزنامه شیراز نوین

عطاء الله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با حامد رستمی فرماندار خرامه، به اتفاق حجت‌الاسلام کشاورز امام جمعه این شهرستان با ترسیم سیمای فعالیت‌های عمرانی در سال 1401، اظهار داشت: تأمین مسکن نیازمندان و محرومیت زدایی و توسعه روستایی از اولویت‌های سال 1401 است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، زمانی در این نشست با گرامیداشت سال تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین و همچنین با اشاره به سالروز تأسیس نهاد بنیاد مسکن و حساب 100 امام راحل(ره) افزود: از همه ظرفیت‌های پیش رو برای دستیابی به اهداف توسعه در سال جاری بهره گیری خواهد شد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در بخش دیگری از سخنانش عملکرد بنیاد مسکن در سال گذشته را تشریح کرد و اظهار داشت: برای همه روستاهای استان فارس طرح هادی روستایی تهیه شده است و از ابتدا تاکنون در ۱۲۶۴ روستای بالای ۲۰ خانوار طرح هادی اجرا شده است که ۵۴ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان را شامل می‌شود. این شاخص توسعه روستایی از میانگین شاخص کشوری فراتر است.
زمانی همچنین به صدور اسناد اماکن روستایی، صدور اسناد اماکن شهری زیر ۲۵هزار نفر، واگذاری زمین روستایی و واحد‌های احداث‌شده مسکن شهری به عنوان دیگر شاخص‌های توسعه در استان فارس اشاره کرد و ادامه داد:  تاکنون ۲۸۹هزار و ۱۹۱ جلد سند روستایی در استان فارس صادر شده که ۷۱.۲۱ درصد  خانوار روستایی این استان را شامل می‌شود. همچنین صدور اسناد مالکیت در شهرها که با همکاری ثبت اسناد و املاک انجام شده، ۳۷هزار و ۸۴۸ جلد سند شهری است که  ۲۱.۱۱ درصد خانوار شهری بهره‌مند را شامل شده است. این مقام مسئول، عملکرد بنیاد مسکن در حوزه واگذاری زمین روستایی را هم تشریح و اضافه کرد: در این حوزه اقدامات مؤثری برای ایجاد انگیزه ماندگاری روستاییان در مناطق روستایی رقم خورده است؛ به طوری که با واگذاری ۱۰۴هزار و ۸۵۷ قطعه زمین که ۲۶.۲۷ درصد خانوار روستایی بهره مند را شامل می‌شود، تأثیر بسزایی در کاهش مهاجرت‌های ناخواسته داشته است. مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس افزود: بنیاد مسکن علاوه بر اجرای طرح‌های مسکن مهر، مسکن اقدام ملی و جهش مسکن و نهضت ملی مسکن که در حوزه مسکن ملی رقم خورده است، از سال ۸۲ تاکنون تعداد ۵۰۳۴ واحد مسکونی شهری نیز به اتمام رسیده که بخش قابل توجهی از این واحد‌های مسکونی به اقشار آسیب پذیر و نیازمند واگذار شده است. حامد رستمی فرماندار شهرستان خرامه نیز در این دیدار ضمن تبریک فرا رسیدن ماه عبادت و بندگی خدا و قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته و پیگیری‌های مجدانه مدیرکل وتلاش بی وقفه کارکنان بنیاد مسکن شهرستان در راستای بهسازی و توسعه روستاها و تلاش در زمینه تأمین زمین جهت اجرایی شدن طرح نهضت ملی مسکن، افزود:‌ در سال‌های اخیر شاهد فعالیت‌های چشمگیر بنیاد مسکن شهرستان به‌ویژه در عمران و بهسازی روستاها هستیم که نتیجه آن جلب رضایتمندی روستاییان از ارائه خدمات مطلوب به آنان می‌باشد و امیدواریم در ادامه هم این فعالیت مستمر و ادامه دار باشد. رستمی حمایت و تقویت بنیاد مسکن را امری ضروری دانست و اظهار داشت: با تعامل و تلاش بیشتر و البته با جذب اعتبارات عمرانی گام مؤثری در راستای بهسازی معابر روستایی و دگرگونی چهره روستاهای شهرستان بر خواهیم داشت. در ادامه مباحثی همانند تخصیص اعتبارات لازم برای بهسازی و عمران روستاها، احداث ساختمان مستقل اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان، تهیه طرح هادی روستاها، تسریع در روند واگذاری زمین به شهر معزآباد جابری و... مورد بحث قرار گرفت و فرماندار و امام جمعه  خواستار توجه ویژه در راستای اجرایی شدن خواسته‌های بحق مردم شهرستان خرامه شدند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی