[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

ترویج و تثبیت فرهنگ روزه کله گنجشکی‌ در جامعه، روزنامه شیراز نوین

معاون اجتماعی سپاه فجر فارس، ترویج و تثبیت فرهنگ روزه کله گنجشکی‌ها برای کودکان بین خانواده‌ها و اقشار مختلف جامعه را یکی از اقدامات سپاه استان در ایام ماه مبارک رمضان امسال ذکر کرد.
سرهنگ پاسدار محمدجعفر دوستدار در یک کنفرانس خبری که به میزبانی استانداری فارس پیرامون اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های فرهنگی ویژه ماه رمضان، برگزار شد، بیان کرد: یکی از اقدامات انجام شده به مناسبت ماه مبارک رمضان، برنامه ترویج و تثبیت فرهنگ روزه کله گنجشکی‌ها برای کودکان در میان خانواده‌هاست که با تلاش دستگاه‌های فرهنگی در حال اجرا است. او افزود: برنامه ترویج روزه کله گنجشکی با ویژگی تعامل و ارتباط با کودک و نوجوانان اجرا شده و کودکان و نوجوانان می‌توانند برای شرکت در این پویش به سایت ماه نور به نشانی MAHENOOR.com  مراجعه و ثبت نام و در چالش و مسابقات روزانه شرکت کنند. 
معاون اجتماعی سپاه فجر فارس با بیان اینکه همزمان با اولین ماه رمضان قرن جدید، پویش روزه اولی‌ها در سراسر استان در حال برگزاری است، گفت: ‌تاکنون ۷ هزار و ۴۶۸ نفر کودک در این سایت ثبت نام کرده‌اند و ۸۳۵ مدرسه و ۵۹۱ محله و ۵۶ نفر خارج از استان در این برنامه مشارکت داشته‌اند. 
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا نیز در این نشست بیان کرد: شهر صدرا بدون وجود هیچ یک از دستگاه‌های فرهنگی، برنامه‌های خود را به صورت یک تنه و با مشارکت مردم پیش می‌برد. فرج‌زاده با اشاره به وجود بیش از ۱۵۰ مجتمع مسکونی در شهر صدرا، گفت: برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های ماه مبارک رمضان در دستور کار قرار گرفته است و تلاش شده تا برنامه‌های این ایام به صورت مردمی، اجرایی شود. او با اشاره به اجرای پویش «روزه اولی‌ها»، عنوان کرد: برای تمام گروه‌های سنی اعم از بزرگ‌سالان، کودکان و نوجوانان مراسم جزء خوانی، تفسیر، کتاب‌خوانی و برگزاری مسابقات متنوع‌تر در حال انجام است.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا خاطرنشان کرد: در شهر صدرا اگر چه حضور دستگاه‌های دیگر را نداریم اما با شبکه سازی انجام شده و مشارکت مردم، مساجد و مجتمع‌ها و تشکل‌های فرهنگی تلاش کردیم تا اقدامات لازم در راستای اجرای برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان به نحو احسن برگزار شود. مهدی تقوی‌فر، قائم مقام سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز نیز در ادامه این نشست بیان کرد: حوزه فرهنگی شهرداری در دو مقوله روزه اولی‌ها و فضاسازی تبلیغات شهری فعالیت دارد. او افزود: همچنین در فرهنگ‌سراهایی که گستردگی آن در سطح شهر زیاد است، پویش روزه اولی‌ها در راستای دعوت از افراد به این پویش انجام می‌شود. قائم مقام سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: جمعیت قابل ملاحظه‌ای از مربیان و هنرجویان مراجعه کننده به فرهنگ‌سراها را داریم که طی سال‌های گذشته با این پویش همراه بودند که این جمعیت بستری برای اطلاع رسانی در خصوص این پویش است. تقوی‌فر یادآور شد: کودکان و نوجوانانی که به سن تکلیف رسیده‌اند و روزه اولی هستند می‌توانند نسبت به تهیه یک کلیپ و ارسال آن برای سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی