[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

مردم ما چه گناهی کردند که باید تاوان بی‌عرضگی مسئولان ایران خودرو و سایپا را بپردازند؟، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به جان باختن ۷۵۰ نفر در تلفات جاده‌ای از کیفیت خودرو ایرانی انتقاد کرد و از پلیس راهنمایی و رانندگی خواست تا یک بار برای همیشه به شماره‌گذاری خودروهای بی‌کیفیت پایان دهد.
به گزارش ایسنا، مسلم صالحی در جلسه علنی دیروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن محکوم کردن حمله به طلاب در حرم رضوی از دستگاه امنیتی خواست که بیش از پیش در حفظ جان مردم کوشا باشند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نسبت به سرمازدگی محصولات کشاورزی هشدار داد و گفت: اکثر محصولات استراتژیک ما مثل گندم سرمازده شدند. اگر دولت قیمت گندم را کنترل نکند، قطعاً در تابستان به مشکل برخواهیم خورد. دولت گندم را ۱۱ هزار تومان قیمت گذاری کرده اما این روزها گندم را توسط دلال‌ها کیلویی ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان خریداری می‌کنند. اگر نتوانیم بازار را کنترل کنیم، در آینده نزدیک به مشکل برخواهیم خورد.
صالحی همچنین از سیاست‌های صادراتی و وارداتی محصولات کشاورزی انتقاد کرد و گفت: این سیاست‌های غلط باعث شد که بعضی محصولات مثل گوجه فرنگی تا ۴۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته باشد. امروز خوشحالیم که گوجه فرنگی ۲۵ هزار تومان عرضه می‌شود. با این وجود، لازم است که وزیر جهاد کشاورزی جدی‌تر به صادرات و واردات ورود کند. نماینده مردم اقلید در مجلس با اشاره به قول وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر حذف قرعه‌کشی خودرو در سال ۱۴۰۱ گفت: هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه مجلس درباره واردات خودرو را رد کرد. در اثر بی‌کیفیتی خودرو تولید داخل ۷۵۰ نفر از عزیزان در تعطیلات نوروز جان خود را از دست دادند. داد فرماندهی پلیس راهور بالا رفته است تا جایی که اعلام کردند خودروهای بی‌کیفیت را شماره‌گذاری نمی‌کنند. یک بار برای همیشه حرکتی انقلابی انجام دهید تا خودروسازان یک بار برای همیشه خود را جمع کنند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن درخواست از نمایندگان برای ارائه یک طرح دو فوریتی برای سامان دهی بازار خودرو گفت: چرا جان ۱۰۰ میلیون نفر را به بهانه تولید داخل گرفتیم؟ مگر خودروسازان در این مدت چه کار کردند که هنوز  متوقع حمایت دولت است؟ از طرفی هم دولت قول داد که سهامش را در ایران خودرو و سایپا واگذار کند اما امروز شاهد این هستیم که شرکت‌های زیر مجموعه دولت می‌خواهند سهم دولت را خریداری کنند. کجای دنیا شرکت‌های زیر مجموعه دولت سهم دولت را خریداری می‌کنند؟ مردم ما چه گناهی کردند که باید تاوان بی‌عرضگی مسئولان ایران خودرو و سایپا را بپردازند؟
این عضو مجمع نمایندگان استان فارس در پایان از  دولت خواست که هر چه سریع‌تر لایحه نظام هماهنگ پرداخت حقوق را به مجلس بیاورد تا بیش از این شاهد بی‌عدالتی در پرداخت حقوق نباشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی