[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

هم‌افزایی برای رونق اقتصادی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: ایجاد سامانه الکترونیکی صدور مجوزها باعث می‌شود مشکلات بوروکراسی از پیش پای سرمایه گذاران برداشته شود. محسن ربانی‌زاده در سلسله نشست‌های مدیران پاسخ‌گو در استانداری فارس با بیان اینکه از پیشنهادات رسانه‌ها به دلیل اشراف بر مسائل اقتصادی جامعه استقبال می‌کنیم، گفت: با مشخص شدن شعار سال و اهمیت پرداختن به اشتغال در تأکیدات مقام معظم رهبری، بحث‌های رونق اقتصادی و رفع موانع اشتغال دانش‌بنیان باید به گونه‌ای عمل کند تا به اهداف برسد و در این مسیر نیازمند مدیر 
جهادی هستیم.
اهمیت پاسخ‌گویی به رسانه‌ها
وی با بیان اینکه اقتصاد هدف نیست ولی وسیله رسیدن به هدف است، افزود: ما هم به عنوان مسئول این مجموعه دولتی وظیفه داریم که در این راستا آنچه در توان داریم، انجام دهیم؛ چراکه اقتصاد ارتباط مستقیم با معیشت مردم دارد. ربانی زاده ضمن تأکید بر این مطلب که باید سیستمی کارها را پیش برد، عنوان کرد: مشکل ما سیستمی نبودن کار است و سیستم باید اجرا شود که قائم به شخص نباشد و داشتن سیستم در امور باید مورد توجه قرار گیرد. به گفته سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، تفکر سیستمی و خرد جمعی لازمه کار است و باید با همفکری و خرد جمعی هم‌افزایی ایجاد کنیم که کارها با اراده قوی تر به پیش برود. وی افزود: اگر ادعا می‌کنیم پاسخ‌گو هستیم، باید به رسانه‌ها پاسخ‌گو باشیم. ربانی زاده با اشاره به دستورات ریاست جمهور در سفر به استان فارس، افزود: در خصوص کارخانه کاغذسازی «زاگرس» و کارخانه «آزمایش» مصوباتی داریم و اعتبار 340میلیاردی برای کارخانه کاغذسازی قول تأمین داده شد و سعی شد ردیف‌های مطمئن داشته باشد.
آزمایش بر مدار بهره‌برداری است
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اشاره به اینکه کارخانه «آزمایش» هم اکنون در یکی از خط‌های تولید، تولید آبگرمکن انجام می‌دهد ولی از لحاظ فعالیت مطلوب ما نیست، خاطرنشان کرد: عکس‌ها و تصاویر شبکه‌های مجازی از فعالیت این کارخانه مربوط به گذشته است و این کارخانه اجازه خواست تولیدات دیگری هم داشته باشد. 
استاندار فارس با 2 شرط اجازه تغییر در تولیدات دیگر را صادر کرد که تولیدات جدید آلایندگی نداشته باشد و در مرحله دوم اشتغال زا باشد. ربانی زاده درباره رفع برخی از کمبودها در بازار نیز گفت: کارگروه تعاملی استان‌های هم‌جوار را ایجاد کرده ایم تا توازن در بازار ایجاد کنیم و هدف ما حمایت از تولیدکننده است. اجازه نمی‌دهیم دلال و برخی تولیدکنندگان برای ما تعیین تکلیف غیرمنصفانه و هزینه‌های زیاد ایجاد کنند؛ بلکه به دنبال حمایت از سرمایه گذار هستیم. وی از ایجاد سامانه الکترونیکی صدور مجوزها خبر داد و گفت: این باعث می‌شود تا مشکلات بوروکراسی را از پیش پای این سرمایه گذار بردارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی