[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۷
  • دوره جدید

این مکمل‌ها ضد پیری هستند ، روزنامه شیراز نوین

مکمل‌های ضد پیری به کُند کردن برخی از علائم پیری کمک می‌کنند که حتی ممکن است با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نباشند.
به گزارش بهداشت نیوز، کلاژن فراوان‌ترین پروتئین بدن است که در استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و پوست یافت می‌شود و یک مکمل ضدپیری است. کلاژن نه‌تنها برای حفظ سلامت کلی، بلکه برای حفظ جوانی و کاهش علائم پیری حیاتی است. طبق یک مطالعه، مصرف مکمل خوراکی کلاژن پس از چهار هفته به افزایش کشسانی و بهبود رطوبت پوست در زنان کمک می کند. علاوه بر این، تحقیقات نشان می‌‌دهد که کلاژن می‌‌تواند به تسکین درد مفاصل و کاهش علائم استئوآرتریت کمک کند.
ویتامین C
بدون شک ویتامین C یکی از بهترین ویتامین‌های ضد‌پیری است. ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان قوی و ویتامین محلول در آب است که تأثیر زیادی بر روی سلامت بدن دارد. برای مثال، ویتامین C برای تولید کلاژن ضروری است. یک مطالعه نشان داد مصرف مقادیر بالاتر ویتامین C با کاهش خطر چین و چروک و بهبود ظاهر پوست مرتبط است. علاوه بر این، ویتامین C می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی شود، که به‌خصوص با افزایش سن و تضعیف سیستم ایمنی حائز اهمیت می‌شود.
 پروتئین آبگوشت استخوان
پروتئین موجود در آبگوشت استخوان که با جوشاندن استخوان‌‌ها و بافت‌های هم‌بند حیوانات به‌مدت چند روز تولید می‌‌شود، سرشار از کلاژن و مجموعه‌‌ای از مواد معدنی است که به‌‌عنوان یکی از بهترین انواع مکمل ضد‌پیری، شناخته می‌شود. به لطف محتوای غنی از کلاژن، آب قلم ممکن است به کاهش درد مفاصل به‌علت افزایش سن یا فعالیت بدنی کمک کند و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشد. کلاژن در کاهش التهاب نیز مؤثر است و این ویژگی، می‌تواند مزایای زیادی در پیشگیری از بیماری‌های مزمن و التهابی مانند آرتریت روماتوئید، لوپوس و بیماری التهابی روده داشته باشد.
اسیدهای چرب امگا3
دریافت روزانه اسیدهای چرب امگا3 برای سلامتی و جلوگیری از پیری مهم است، مکمل‌ های امگا3 که بیشتر به‌دلیل اثرات مفیدشان بر سلامت قلب شناخته شده‌‌اند، طیف گسترده‌ا ی از مزایای ضد‌پیری دیگر دارند. مطالعات نشان می دهد که دریافت مقدار کافی اسیدهای چرب امگا3 در رژیم غذایی می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا مرتبط با افزایش سن، که یکی از دلایل اصلی از دست دادن بینایی در افراد مسن می‌باشد، منجر شود. تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که مصرف بیشتر اسیدهای چرب امگا3 می‌تواند با کاهش خطر شناختی مرتبط باشد. علاوه بر این، اسیدهای چرب امگا3 ممکن است درد مفاصل را کاهش داده، استحکام استخوان ‌ها را تقویت کرده و کیفیت خواب را بهبود بخشد، که همگی از عوامل مؤثر بر سلامت بدن در سنین پیری هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی