[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۶
  • دوره جدید

به همین سادگی از کبد چرب پیشگیری کنید ، روزنامه شیراز نوین

کبد چرب یک بیماری است که به‌دلیل تنوع غذایی که در اکثر دنیا به‌وجود آمده و به یک بیماری شایع در سطح جهان تبدیل گردیده است.
به گزارش بهداشت نیوز، یک متخصص داخلی نیم ساعت ورزش روزانه و تا چهل دقیقه دویدن آهسته را در پیشگیری از کبد چرب بسیار مؤثر دانست و گفت: این بیماری در صورت بروز به ۴ گرید تقسیم می‌شود که گرید ۴ حادترین نوع آن می‌باشد و اگر به‌موقع درمان نشود به سیروز کبدی و پس از آن حتی به سرطان کبد تبدیل می‌شود. دکتر حسین امیری در این خصوص گفت: عوامل مختلفی باعث ایجاد کبد چرب می‌شوند که از جمله آنها می‌توان به مصرف سرخ‌کردنی‌ها، فست‌فودها، نوشابه‌، مواد قندی، چربی‌ها و بی‌تحرکی اشاره کرد. وی افزود: اگر میزان کالری دریافتی به بدن بیش از میزان نیاز روزانه باشد این امر نیز سبب ذخیره چربی در بافت‌های مختلف می‌شود و انسان را برای پذیرش این بیماری مساعدتر می‌کند. این پزشک متخصص با بیان اینکه افراد مبتلا به کبد چرب، علائمی مانند خستگی و ضعف بدنی، بی‌حوصلگی، درد عضلانی و رفلاکس دارند، بیان کرد: کبد چرب ممکن است منجر به بروز بیماری‌های متابولیکی گردد.
دکتر امیری، مهم‌ترین درمان این بیماری را پیشگیری از آن دانست و گفت: درمان‌های مختلفی از قبیل سنتی و طبی برای این موضوع مطرح شده است و داروهایی هستند که  باعث کنترل آنزیم‌های کبد می‌شوند اما در بازگشت بافت کبد نقش بسزائی ندارند‌.
وی مهم‌ترین درمان این بیماری را بر اساس آخرین اطلاعات پزشکی شامل ورزش روزانه و نیم ساعت تا چهل دقیقه دویدن آهسته به‌طوری که ضربان قلب به بالای صد برسد دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی