[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

هرگز در‌این شرایط به ماست لب نزنید، روزنامه شیراز نوین

کارگرآنلاین: متأسفانه برخی از پزشکان طب نوین بدون توجه به مزاج افراد به بیماران بلغمی ‌یا سودایی، مصرف لبنیات را تأکید می‌کنند در حالی که از نقطه نظر طب سنتی ‌این تجویز پزشکان آکادمیک کاملاً اشتباه است.
به گزارش کارگرآنلاین، امروزه خوردن «ماست» در کنار غذا برای خیلی‌ها تبدیل به یک عادت شده است اما باید دانست که طبیعت ماست، سرد و‌ تر بوده و اسید لاکتیک موجود در آن می‌تواند خطرات زیادی به دنبال داشته باشد.
متأسفانه برخی از پزشکان طب نوین بدون توجه به مزاج افراد به بیماران بلغمی ‌یا سودایی، مصرف لبنیات را تأکید می‌کنند در حالی که از نقطه نظر طب سنتی ‌این تجویز پزشکان آکادمیک کاملاً اشتباه است.
ماستی که چکیده نباشد طبیعتش نسبت به ماست چکیده سردتر است و برای مصرف ماست باید تدابیر مهمی ‌در نظر گرفته شود.
یک چهارم ماست را «اسید لاکتیک» تشکیل می‌دهد، اسید لاکتیک موجود در ماست ‌ایجاد اسیدوز در بدن می‌کند؛‌این اسیدوز شدن به سه قسمت از بدنتان آسیب می‌رساند: 1. ریه 2. کلیه‌ها 3. مغز و اعصاب
آسیب به ریه به واسطه ‌این اسیدوز باعث به نفس‌نفس افتادن می‌شود تا بدن ‌این هیدروژن را خارج کند؛ یکی هم کلیه شما که فرسوده می‌شود تا ‌این حالت اسیدی ماست را دفع کند و  فعالیت نورون‌های مغزی را کم می‌کند.
از دیگر مضرات ماست چکیده نشده می‌توان به چند مورد اشاره کرد از جمله:
پوکی استخوان و سائیدگی استخوان‌ها، شب ادراری در کودکان، یبوست در روده‌ها، ناراحتی‌های اعصاب و روان، صرع (برای کسانی که طبع سرد دارند)، عرق کردن زیاد(کف دست، زیر بغل، کف پا)، آلرژی‌، آرتروز، رُماتیسم همچنین قدرت سیستم ‌ایمنی بدن را کم می‌کند و خار استخوانی در پاشنه پا یا در استخوان دنبالچه ‌ایجاد می‌کند و نمی‌توانید روی صندلی بنشینید.
برای کم کردن عوارض جانبی ماست معمولی آن را حتماً با مصلح مصرف کنید؛ مصلح ماست شامل‌: موسیر، نعنا، پونه، زنیان، کاکوتی و گل محمدی است.
توصیه و تأکید می‌شود از خوردن ماست با ماهی، ماست با‌ترشیجات، ماست با اسفناج(بورانی) اکیداً خودداری کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی