[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۵
  • دوره جدید

با این داروی طبیعی تمام دردهای معده را از بین ببرید ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش صد آنلاین، درد معده یکی از ناراحتی‌های متداول است که تقریباً تمام افراد آن را تجربه کرده‌اند. آزاردهندگی درد معده به حدی است که اغلب افراد درگیر با بروز درد از داروهای گیاهی یا درمان خانگی معده درد استفاده کنند. این شیوه‌ها جایگزین مناسبی برای استفاده از داروهای شیمیایی هستند و می‌توانند درد را به‌خوبی کنترل کنند.
یکی از راه‌های کنترل معده‌درد، اصلاح شیوه‌ خوابیدن است؛ وقتی بعد از غذا خوردن بدن در حالت افقی قرار می‌گیرد، اسید معده به سمت دهان برمی‌گردد و موجب سوزش سردل می‌شود. برای جلوگیری از معده‌درد باید چند ساعت بعد از غذا خوردن از دراز کشیدن اجتناب شود و در صورت اجبار برای خوابیدن یا دراز کشیدن وضعیت بدن باید به‌گونه‌ای باشد که سر و گردن بالاتر از بدن با زاویه‌ی ۳۰ درجه قرار بگیرد.
درمان خانگی معده درد با زنجبیل
زنجبیل، درمان قطعی معده‌درد است و می‌تواند سوءهاضمه را کنترل کند. ماده‌ شیمیایی به‌نام شوگولاس جینرولاس در زنجبیل موجود است که قادر است حرکات انقباضی معده را کنترل کند. به این ترتیب، غذاهایی که موجب سوءهاضمه و معده‌درد می‌شوند سریع‌تر از طریق معده منتقل می‌شوند.
در شیوه‌ استفاده از زنجبیل، هیچ محدودیتی وجود ندارد و به شکل‌های مختلف می‌توان آن را استفاده کرد؛ مثلاً می‌توانید روزانه کمی زنجبیل تازه بخورید یا پودر آن را داخل غذاها استفاده کنید و همچنین استفاده از چای زنجبیل نیز ساده و بسیار کاربردی است. برای تهیه‌ دمنوش زنجبیل، باید کمی زنجبیل را داخل قوری آب‌جوش بریزد و به‌مدت نیم‌ساعت روی حرارت بگذارید تا دم بکشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی