[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۹
  • دوره جدید

آغاز مبارزه با ملخ مراکشی در کازرون، روزنامه شیراز نوین

سرپرست مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: با توجه به طغیانی شدن پوره ملخ مراکشی در تالاب پریشان و مزارع حاشیه آن، مبارزه با این نوع از آفت در شهرستان کازرون شروع شده است.
جاوید عباسی با اشاره به اینکه کانون کوبی و جلوگیری از هجوم این آفت به سایر مزارع از شامگاه بیست و سوم فروردین ماه شروع شده است، به خبرنگاران گفت: پیش‌بینی می‌شود مبارزه با ملخ مراکشی در سطح ۲هزار هکتار از مزارع فارس انجام شود. او با بیان اینکه ملخ مراکشی یک آفت بومی است، گفت: این آفت احتمالاً به علت رطوبت مناسب کف دریاچه پریشان به صورت دوره‌ای طغیان کرده و به علت خشکی مراتع، به سمت مزارع هجوم می‌آورد. عباسی از کشاورزان سایر شهرستان‌های فارس خواست در صورت مشاهده حشرات بالغ یا پوره، مراتب را گزارش کنند. وی در ادامه افزود: تجهیزات و امکانات لازم به منظور مبارزه سریع در آمادگاه استان فارس وجود دارد و در صورت نیاز به شهرستان‌های درگیر ارسال می‌شود.
سرپرست مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ضمن بیان اینکه تاکنون گزارشی از «ملخ صحرایی» یا «ملخ مهاجر» در فارس اعلام نشده است، گفت: پایش کانون‌های مناسب رشد و نمو ملخ مراکشی و سایر ملخ‌ها در دستور کار این مدیریت قرار داشته و با جدیت در حال انجام است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی