[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

افزایش فعالیت‌های فرهنگی در اماکن مذهبی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
معاون شهردار شیراز گفت: برای ارائه خدمات در اماکن مذهبی آمادگی داریم؛ به شرط آنکه درب مساجد و حسینیه‌ها به روی مردم باز باشد.مصطفی مشفقیان در جلسه محرومیت‌زدایی منطقه ۲ اظهار داشت: به لحاظ کمبود فضاهای فرهنگی، این منطقه از محرومیت‌ترین نقاط شهر است که در سال‌های گذشته برای آن اقدامی نشده است. 
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شیراز گفت: در طرح احیای هویت محلات با محوریت مساجد، مساجد و حسینیه‌ها را به مثابه فرهنگ‌سرای کوچک مقیاس می‌بینیم و حاضریم همان خدمات را ارائه دهیم و شرطش آن است که در مسجد و حسینیه باز باشد‌.
معاون شهردار شیراز با بیان اینکه باید چند مسجد به عنوان کانون اصلی طرح هویت احیای محلات انتخاب شوند، افزود: ما هم سرمایه‌گذاری کرده و زیرساخت‌ها را تقویت می‌کنیم تا خدمات ارائه شود. وی درباره موضوع زمین‌های این منطقه و استفاده از آنها گفت: برای زمین‌های چمن و فنس‌کشی آن نیز آمادگی داریم و به محض اعلام شهرداری تا پایان هفته اقدام می‌شود. مشفقیان در ادامه گفت: بودجه سازمان فرهنگی یک رقم اعلامی و یک رقم تخصیصی دارد؛ برای همین امکان حمایت مالی از همه رویدادها را نداریم. اما اگر رویدادهایی را که اهمیت بیشتری دارد معرفی کنند، در اولویت می‌گذاریم. وی همچنین درخواست کرد که بهره‌برداری از سالن‌ها و زیرساخت‌های ورزشی را در اختیار سازمان فرهنگی و ورزشی قرار دهند و گفت: اولویت استفاده از این ظرفیت‌ها با فرزندان همان محله است. مشفقیان در پایان عنوان کرد: برای مراکز مشاوره و کتابخانه الان فضا نداریم، اما اگر مساجد را در اختیار ما قرار دهند، این مراکز را راه‌اندازی خواهیم‌ کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی