[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

پرورش در طراز انقلاب اسلامی باشد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی کلان‌شهر شیراز در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس به مناسبت ۱۲ اردیبهشت‌ماه، روز معلم و تبریک این روز و هفته با باور این مطلب که دانش‌آموزان این سرزمین، سرمایه‌ها و آینده‌سازان کشور هستند، گفت: شهادت معلم بزرگ انقلاب اسلامی، شهید مرتضی مطهری بهانه‌ای برای گرامیداشت روز معلم است. به گفته طاهری، آنچه ما از این معلم بزرگ انقلاب اسلامی فرا گرفته‌ایم، فصل‌الخطابی به همه جامعه در حال خدمتگزار در مجموعه آموزش و پرورش است. رئیس پارلمان محلی کلان شهر شیراز با اشاره به سه عنصر اصلی آموزش و پرورش در نگاه شهید مطهری تصریح کرد: معلم به‌عنوان محوری‌ترین و مهم‌ترین عنصر است که نمونه این فاکتور شخصیت بزرگی مانند شهید استاد مطهری است که در یک کلام، معلم طراز انقلاب اسلامی است. عنصر دوم، محتوای آموزش است که کتاب به‌عنوان این مؤلفه در دسترس است و اهمیت فاکتور دوم تا جایی است که مجموعه کتاب‌های شهید مرتضی مطهری بیشترین کتاب را تقدیم جامعه انقلاب اسلامی کرده است. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اظهار امیدواری کرد که در مسیر آموزش و تعلیم با الگوگرفتن از استاد تعلیم و تربیت، استاد شهید مطهری به سمت احیای آموزش و پرورش انقلاب اسلامی پیش برویم و به معنای واقعی کلمه به‌عنوان شاخص و معیار اندازه‌گیری این موضوع در نظر گرفته شود.
به باور رئیس شورای اسلامی، در مدارس تنها به آموزش دروس اکتفا نشود و از این فرصت طلایی برای پرورش عنصر انقلابی در بین نسل جوان بهره ببریم.
این مقام ارشد در حوزه پارلمان محلی شورا تصریح کرد: انتظار می‌رود به موضوع پرورش مانند آموزش دانش‌آموزان توجه ویژه شود تا فرزندان آینده انقلاب اسلامی در طراز انقلاب اسلامی تربیت شوند. طاهری با اشاره به ضرورت توجه به موضوع پرورش دانش‌آموزان و تأکید مقام معظم رهبری برای رفع ضعف‌ها در این حوزه در مدارس یادآور شد: فیزیک‌دان‌ها، مهندسان و پزشکان آینده این کشور در مدارس باید در کنار تسلط بر مسائل علمی، تربیت انقلاب اسلامی را پرورش دهند. رئیس شورای اسلامی کلان‌شهر شیراز خطاب به مدیرکل آموزش و پرورش فارس عنوان کرد: این فرصت بهانه خوبی برای تبریک و خداقوت به مجموعه آموزش و پرورش است؛ از سوی دیگر این دیدارها بین مجموعه شورا، مدیریت شهری و آموزش و پرورش باید مستمر باشد.
او با اشاره به ضرورت این دیدارها تصریح کرد: کاربین مجموعه آموزش و پرورش که به نظر من تخصصی‌ترین و به قول سرباز‌ها لجمن (لبه جلویی منطقه نبرد) تربیت در انقلاب اسلامی است، خیلی زیاد است. رئیس پارلمان محلی کلان‌شهر شیراز خاطرنشان کرد: مجموعه شورا و شهرداری در کنار آموزش و پرورش به‌عنوان نهاد تأثیرگذار در فرهنگ شهروندی و جاری‌کردن ارزش‌های انقلاب اسلامی در بین دانش‌آموزان و ارتقای اخلاق‌محورشدن جامعه قرار دارد. همچنین در این مسیر از مجموعه آموزش و پرورش انتظار همراهی برای تحقق اهداف شورا و شهرداری 
را داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی