[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

آغاز پویش کاشت صدهزار اصله نهال نارنج به مناسبت روز شیراز، روزنامه شیراز نوین

ناظر سازمان سیما و منظر فضای سبز شهری شهرداری شیراز با بیان اینکه شیراز شهری با عطر و بوی بهار نارنج و دارای مرغوب ترین و باقدمت ترین درختان نارنج در سطح کشور است، گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته به دلیل بی توجهی برخی مسئولان به جایگاه این ظرفیت طبیعی و بی بدیل در کشور، اجحاف زیادی شده است.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر افزود: در یک پویش سبز، معطر و ماندگار در ابتدای قرن و در راستای اجرای افزایش سرانه فضای سبز، ایجاد طراوت و نشاط در شهر پویش کاشت درخت نارنج در دستور کار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری قرار گرفت که مرحله اول آن به مناسبت روز شیراز به مرحله اجرا در خواهد آمد.
خواست خدایی با تأکید بر اینکه فضای سبز شهر شیراز باید به سمت پوشش گیاهی و درختانی سوق پیدا کند که متناسب با موقعیت جغرافیایی و ظرفیت‌های موجود شهر شیراز باشد، بیان کرد که چشم انداز این طرح، کاشت صدهزار اصله درخت نارنج در چند مرحله تا پایان سال جاریست که حدود ۶۰هزار اصله در مناطق یازده گانه شهرداری با کمک مردم در محلات و مابقی در معابر عمومی شهر کاشته خواهد شد.
گفتنی است اجرای طرح کاشت صدهزار درخت نارنج در شهر شیراز توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در راستای احیای این ظرفیت طبیعی در سطح کشور به مرحله اجرا در خواهد آمد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی