[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۲
  • دوره جدید

فرمانده سپاه مرودشت خبر داد: اجرای بیش از ۵۰ ویژه‌برنامه در هفته بسیج سازندگی ، روزنامه شیراز نوین

 گروه شهرستان- مرودشت 
نشست خبری فرمانده سپاه مرودشت با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بسیج سازندگی برگزار شد. سرهنگ غلامرضا شعبانی‌نیا فرمانده سپاه مرودشت، در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج سازندگی اظهار داشت: ۳۲۰ گروه جهادی توسط بسیج سازندگی سپاه مرودشت سامان‌دهی شده است که از این تعداد ۳۰ گروه جهادی هجرت‌محور و۲۹۰ گروه جهادی محله‌محور هستند که در مقاطع مختلف زمانی در عرصه‌های متعدد اقدام به برگزاری اردوهای جهادی می‌نمایند.
شعبانی‌نیا با بیان اینکه سپاه به‌هیچ‌عنوان قصد موازی‌کاری ندارد، افزود: مأموریت سپاه کمک و پشتیبانی از رده‌ها و سازمان‌های دیگر است که به وظیفه خود عمل می‌کند.
فرمانده سپاه مرودشت گفت: قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی در مجموعه سپاه، سال‌هاست که در چهار عرصه «پروژه‌های آب‌رسانی، ساخت مسکن برای محرومان، توسعه راه‌های روستایی و ارائه تسهیلات در زمینه اشتغال‌زایی» فعالیت دارد.
شعبانی‌نیا همچنین با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری بین وزرات نیرو و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سپاه، از ۷ پروژه آب‌رسانی در دستور کار بسیج سازندگی سپاه مرودشت خبر داد. 
وی تصریح کرد: در موضوع پروژه‌های آب‌رسانی بسیج سازندگی، حل مشکل آب ۱۹ روستای شرق مرودشت در اولویت بود که در این میان تعدادی از پروژه‌ها مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفته و تعداد دیگری در هفته بسیج سازندگی امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی در ادامه از ساخت ۲۵ باب مسکن محرومین کمیته امداد امام(ره) در بخش‌های مرکزی و سیدان سخن گفت و افزود: این تعداد سهمیه استانی شهرستان بوده که گروه‌های جهادی بسیج سازندگی مرودشت پا را فراتر گذاشته و به تعداد ۴۱ باب مسکن رسیده‌اند، که تاکنون تعداد ده باب تکمیل شده و مابقی در مرحله مرمت و بهسازی می‌باشد.
شعبانی‌نیا در خصوص اقدامات قرارگاه مواسات و همدلی بسیج سازندگی مرودشت اظهار داشت: در طول یک سال گذشته تعداد ده‌هزار بسته کمک‌های مؤمنانه با ارزشی بالغ بر هفت‌میلیارد تومان توسط سپاه مرودشت از طریق گروه‌های جهاد سازندگی، پایگاه‌های مقاومت و خیران به نیازمندان سطح شهرستان اهدا شده است.
همچنین در این مدت، تعداد ۲۵ سری جهیزیه به ارزش ۸۰۰میلیون تومان به زوجین و تعدادی لوازم‌التحریر، کفش و البسه به ارزش ۷۰۰میلیون تومان و همچنین تعداد ۵هزار دست غذای گرم به مبلغ ۲میلیارد و پانصدمیلیون تومان بین نیازمندان توزیع شده است.
وی خاطرنشان کرد: قرارگاه اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی در جهت تسهیلات به کارآفرینان در قالب مشاغل خرد خانگی ۲۵۰ فرصت شغلی با اعتبار بالغ بر ۱۷میلیارد تومان در سطح شهرستان مرودشت اعطا 
نموده است.
شعبانی‌نیا در پایان از اجرای بیش از ۵۰ ویژه‌برنامه در هفته بسیج سازندگی خبر داد و گفت: این برنامه‌ها شامل دیدار با خانواده شهدای جهادگر، تجلیل از جهادگران و خیران، برگزاری اردوهای جهادی سلامت و رزمایش‌های مؤمنانه، افتتاح مسکن محرومین و طرح‌های برق‌رسانی و آب‌رسانی به برخی روستاهای شهرستان خواهد بود.
وی ضمن تشکر از خیران جهادگر، از سندیکای کامیون‌داران در زمینه جابه‌جایی و حمل‌ونقل مصالح ساختمانی مسکن محرومین تقاضای کمک و همکاری نمود.
هفته بسیج سازندگی از ۱۶ لغایت ۲۲ اردیبهشت‌ماه با شعار «خدمت بی‌منت و امیدآفرین» در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی