[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

ساخت ۲۲۴ واحد مسکونی در زرقان آغاز شد ، روزنامه شیراز نوین

معاون عمرانی استان فارس در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان زرقان اعلام کرد: بر اساس سیاست‌های دولت سیزدهم، قرار است چهارمیلیون مسکن در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور ساخته شود که سهم فارس در این طرح ۲۶۰هزار واحد مسکونی است. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، محمودرضا کوچی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی نهضت ملی مسکن در شهرستان زرقان که با حضور مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، فرماندار زرقان و برخی مدیران و مسئولان استان و شهرستان آغاز شد، افزود:‌ به طور طبیعی ابتدا بحث تأمین زمین است که باید خدمات شهری مناسب و یک ارتباط هم در شهر اولیه مبدأ داشته باشد که بتوان در آن ساخت و ساز انجام داد. وی اضافه کرد:‌ اداره راه و شهرسازی استان فارس بخش عمده ای از زمین مورد نیاز را مشخص کرده و بخشی هم مربوط به اراضی مردمی است. از آنجا که سهم فارس ۲۶۰هزار واحد است اما ۲۸۰هزار نفر ثبت نام کرده‌اند، پس از پالایش عدد نهایی استخراج خواهد شد. معاون استانداری فارس بیان داشت:‌ در بحث اجرای منابع مالی پروژه یک بخش آورده مردمی است که در اقساط مختلف دریافت می‌شود و بخش عمده ای از منابع هم تسهیلات بانکی است که مبلغ ۴۵۰میلیون تومان برای کلان شهرها در نظر گرفته شده و برای شهر‌های کوچک هم این رقم کمتر است.
اجرای 224 واحد مسکونی در شهرستان زرقان در قالب طرح نهضت ملی مسکن 
عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس هم در این مراسم با گرامیداشت سالروز تأسیس حساب 100 امام راحل(ره) و همچنین سالروز تأسیس نهاد بنیاد مسکن گفت: متراژ کل زمین که در شهرستان زرقان در نظر گرفته شده است،
 ۷ / ۵ هکتار است که خالص مسکونی آن ۲ هکتار پیش بینی شده است. عطاءالله زمانی ادامه داد:‌ این زمین در محله دودج شهر زرقان است که ۲۲۴ واحد با تراکم دوطبقه چهار واحدی است و هم اینک قرعه کشی انجام شده است و ۲۲۴ نفر مشخص شده اند.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان زرقان نیز گزارشی از عملکرد این نهاد در سال ۱۴۰۰ را ارائه داد و گفت: بنیاد مسکن در سالی که گذشت، در سایه خدمت و مدیریت جهادی برای توسعه روستایی و محرومیت زدایی در این شهرستان گام‌هایی ارزشمند برداشته است. بهروز رزمجویی افزود:‌ بنیاد مسکن در سال ۱۴۰۰ طرح‌های هادی را در ۸ روستای این شهرستان با اعتبار ۱۴میلیارد و ۶۵۲میلیون کلید زد و تعداد یک‌هزار و ۴۱۱ فقره تسهیلات تا پایان سال گذشته ر این شهرستان پرداخت شده است. وی گفت: صدور تعداد ۲۶۴ فقره پروانه ساخت و اجرای تعداد ۲۰ واحد مسکن محرومین نیز از دیگر عملکردهای بنیاد مسکن در سال گذشته بوده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی