[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

جشنواره ملی کسب‌و‌کار محیط‌زیست برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

جشنواره ملی کسب و کار محیط زیستی حرفه سبز، برای نخستین بار در سطح ملی و با همکاری مشترک اداره کل محیط زیست استان فارس و دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، گل آفرین زارع رئیس اداره پژوهش و فناوری حفاظت محیط زیست استان گفت: ایده پردازی و فراخوان این رویداد از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس و با محوریت احیای تالاب‌های فارس مهیا شده است و با حمایت پارک علم و فناوری فارس و صندوق ملی محیط زیست برگزار خواهد شد.
وی افزود: جشنواره ملی حرفه سبز، یک فرایند کسب و کار دانش‌بنیان را هدایت می‌کند و در محورهای متنوع فرصت بسیار مناسبی به پژوهشگران و صاحبان ایده‌های نو در کل ایران و حتی دنیا، می‌دهد.
رئیس اداره پژوهش و فناوری اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، محورهای عنوان شده در این رویداد را، کسب و کار پایدار جوامع محلی و کشاورزی، معاش و کسب و کار تالاب نشینان، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در محیط زیست و کشاورزی، صنعت و محیط زیست، تثبیت کننده‌های خاک، مالچ و پوشش‌ها، فناوری‌های نو، محیط زیست و کشاورزی، انرژی پاک و صرفه جویی انرژی و تصفیه آلودگی عنوان کرد.
زارع خاطرنشان کرد:جشنواره ملی حرفه سبز، در سه بخش کلی برنامه ریزی شده است. بخش اول و اصلی، رقابت ایده‌ها با عنوان «رقابت استارت‌آپی» است که همه افراد شرکت کننده از کارگاه‌های زیست محیطی و کارگاه‌های مهارت کسب و کار نیز بهره مند خواهند شد؛ دو بخش دیگر نیز به برگزاری کارگاه‌های زیست محیطی و کارگاه‌های مهارت کسب و کار اختصاص یافته است.
زارع یکی از ابتکارهای این جشنواره را برگزاری این دو کارگاه جذاب دانست که مخاطبان آن متخصصان، دانشجویان و حتی دانشجویان و علاقه مندان از هر قشری خواهند بود. کارگاه‌های زیست محیطی و همچنین بخش کارگاه‌های مهارت کسب و کار به صورت غیرحضوری توسط متخصصان سراسر کشور برگزار می‌شود و به تمامی افراد شرکت کننده، گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد. در کارگاه‌های زیست محیطی مخاطبان علاوه بر آشنایی با دانش روز و تازه‌های محیط زیست، با اکوسیستم جذاب استان فارس نیز آشنا خواهند شد.
این مقام مسئول اظهار داشت: زمان ثبت نام و شروع به کار درگاه اینترنتی جشنواره، همزمان با نیمه شعبان و ولادت امام زمان(عج) در پایان اسفندماه سال ۱۴۰۰، با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس، مسئولان دانشگاه شیراز و سایر دست اندرکاران بوده است. ثبت نام و پذیرش ایده‌ها نیز تا اول خردادماه 1401 ادامه خواهد داشت و داوری ایده‌ها پس از آن 
انجام می‌شود.
وی گفت: کسانی که زودتر ثبت نام کنند، از تسهیلات بیشتری برخوردار خواهند بود. زارع با اشاره به شیوه ثبت‌نام، تصریح کرد: ثبت‌نام به صورت برخط (آنلاین) و شیوه برگزاری این جشنواره نیز غیرحضوری در نظر گرفته شده است و این روش، مزیتی است که مشارکت هر شخصی را امکان پذیر می‌کند.
 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی