[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

پنج بازیکن جوان و نوجوان به مسابقات جهانی اعزام می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

 سرمربی شیرازی تیم ملی نوجوانان و جوانان ساواته ایران اعلام کرد: پنج بازیکن در این رده‌ها به مسابقات جهانی  ۲۰۲۲ ایتالیا اعزام خواهند شد. وحید سنایی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: در رده نوجوانان علی مرادی از فارس، سجاد دارینی و امیر حسام وحدتی از خراسان رضوی و در بخش جوانان هم  امیر مهدی مرادی از فارس و بنیامین وحدتی از خراسان رضوی، پنج بازیکن اعزامی‌ به مسابقات جهانی ایتالیا هستند.
وی اضافه کرد: مسابقات ۲۰۲۲ جهانی قرار است  ۳۰ اردیبهشت‌ماه به میزبانی شهرمیلان در ایتالیا برگزار شود.
سرمربی تیم ملی ادامه داد: پیش از شروع مسابقات جهانی تیم‌های ملی به مسابقات جام آزاد بلغارستان که دهم لغایت ۱۳ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد و از آنجا که یکی از اصلی‌ترین دشواری‌های ملی پوشان ایران  نسبت به رقبای خود تجربه کمتر است، از این رو حضور در این  مسابقات می‌تواند محک خوبی برای آمادگی بازیکنان و همچنین آنالیز کردن حریفان توسط کادر فنی در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ ایتالیا باشد.
سنایی افزود: همچنین در ترکیب تیم ملی بزرگ‌سالان که ۹ بازیکن تشکیل می‌دهند مجید مرادی از فارس شرکت دارد. رشته ساواته یک هنر رزمی ‌است که به آن بوکس فرانسوی هم گفته می‌شود و ورزشکاران در رینگ بوکس با استفاده از دستکش و ضربات دست و پا به مبارزه می‌پردازند و این رشته بیش از ۳۰۰ سال قدمت دارد و زیر نظر فدراسیون جهانی است. این رشته از سال ۸۷ در فارس شروع به کار کرد و طی این مدت وحید سنایی، علی جمالی و سید علی ‌هاشمی ‌موفق شده‌اند مدال طلای آسیا را کسب کنند و همچنین  ورزشکار دیگری از این استان در مسابقات جهانی جوانان در سال ۲۰۱۹ یک مدال برنز به‌دست آورده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی