[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

زندگی پس از زندگی، روزنامه شیراز نوین

طبق آمار و بازدیدی که از برنامه‌ها و سریال‌های رمضانی دیده می‌شود «نجلا» و «از سرنوشت» رتبه اول و دوم سریال‌ها و «زندگی پس از زندگی» رتبه اول برنامه‌های افطار را به خود اختصاص داده است. به گزارش مهر، با گذشت نیمی ‌از ماه مبارک رمضان می‌توان ارزیابی کلی روی برنامه‌ها و سریال‌های پخش شده از شبکه‌های مختلف در این ایام داشت. اگرچه میزان مخاطبان آثار معمولاً از طرف مرکز تحقیقات صداوسیما و مطابق با نظرسنجی‌های عمومی ‌ارائه می‌شود اما مدتی است که تلوبیون و آماری که از بازدید برنامه‌ها و سریال‌ها در این سایت ثبت می‌شود، توانسته به عنوان یکی از ملاک‌های ارزیابی و توفیق آثار شناخته شود.تلوبیون آن‌طور که پیش از این توسط مدیران آن گفته شده است ۱۶ میلیون کاربر دارد و دسترسی‌هایی را برای مخاطبانش قرار داده است تا بتوانند با اینترنت نیم بها به این سرویس مراجعه کرده و همان آثار تلویزیون را تماشا کنند. بر همین اساس هم برای ارزیابی میزان توفیق شبکه‌های مختلف سیما در جذب مخاطب، نگاهی به آمار برنامه‌ها در دو هفته ابتدایی ماه مبارک رمضان در این ایام داریم.رتبه‌بندی این برنامه‌ها مطابق آمار ثبت شده در تلوبیون، برنامه «زندگی پس از زندگی» را در میان برنامه‌های پیش از افطار شبکه‌های مختلف با اختلافی میلیونی بر صدر نشانده است و حتی می‌توان گفت بعد از دو سریال «نجلا» و «از سرنوشت» این برنامه سومین اثر پربیننده تلویزیون در نیمه نخست رمضان ۱۴۰۱ بوده است.
«زندگی پس از زندگی: این سومین فصل از «زندگی پس از زندگی» است که همزمان با رمضان ۱۴۰۱ روی آنتن شبکه چهار سیما رفته که در هر فصل هم به برنامه‌ای پربیننده بدل شده است. عباس موزون اجرا و تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد و در این مجموعه به گفت‌وگو با افرادی می‌پردازد که تجربه‌هایی نزدیک به مرگ داشته‌اند.«زندگی پس از زندگی» به اعتبار محتوای آنکه در همین چند فصل به یک برند تبدیل شده است از ابتدای ماه رمضان پربیننده‌ترین برنامه افطار تلویزیون با اختلافی میلیونی بوده است و حتی از برخی سریال‌های رمضانی مثل «مسافران شهر» در شبکه پنج و سریال طنز «خوشنام» در شبکه یک سیما بالاتر است.رتبه بازدیدهای این مجموعه حدود ۲ میلیون و ۲۹ هزار بوده است.
دعوت: برنامه «دعوت» که چند سالی است روی آنتن شبکه یک می‌رود و دارد به تدریج به یکی از برندهای تلویزیونی تبدیل می‌شود در چند سال اخیر با اجرای حجت الاسلام برمایی روی آنتن رفته است که در حال حاضر تنها روحانی برنامه‌های دم افطاری تلویزیون هم هست.این برنامه مدلی از برنامه‌های گفت‌وگومحور است که مردم عادی را دعوت می‌کنند و با آن‌ها به گپ و گفت می‌نشینند. «دعوت» امسال از ابتدای ماه رمضان روی آنتن رفته و تاکنون حدود ۱۹۰ هزار و ۷۹۰ بار دیده شده است. این رتبه البته با فاصله اندکی از برنامه «مثل ماه» شبکه سه است و احتمال دارد به زودی جابه‌جا شود.
مثل ماه: برنامه «مثل ماه» هم از فصل یک و دو عبور کرده است و چندمین سالی است که به جای «ماه عسل» از شبکه سه روی آنتن می‌رود. این برنامه را رسالت بوذری اجرا می‌کند و معمولاً مهمانانی از مردم عادی دارد که به موضوعات مختلفی با اشاره به روایت زندگی مردم در این ماه می‌پردازد.«مثل ماه» امسال از ابتدای ماه رمضان روی آنتن رفته و تاکنون حدود ۱۹۰ هزار و ۲۵۰ بار دیده شده است و با اختلاف اندک چند صدتایی از برنامه شبکه سه پایین‌تر قرار گرفته است.
آدم‌های خوب شهر: «آدم‌های خوب شهر» ویژه برنامه افطار شبکه دو است که محمد سلوکی اجرایش می‌کند. این برنامه را در سال‌های پیش کاظم احمدزاده اجرا می‌کرد و جنس گفت‌وگوهای این برنامه هم همان گفت‌وگو با مردم عادی و البته برخی چهره‌ها درباره کار خیر و نیکوکاری و… است.این برنامه هم چند سالی است به تولید می‌رسد که امسال برای اولین بار سلوکی اجرایش را بر عهده گرفته است.«آدم‌های خوب شهر» امسال از ابتدای ماه رمضان روی آنتن رفته و تاکنون حدود ۶۶ هزار بار دیده شده است.
هیوا: «هیوا» با اجرای عاطفه میر سیدی از جمله برنامه‌های افطاری است که امسال اولین فصل از آن روی آنتن شبکه پنج سیما رفت. این برنامه البته قرار بود ویژه برنامه افطار شبکه باشد، با این حال بعد از اذان روی آنتن می‌رود.«هیوا» در میان گفت‌وگومحورهای ویژه افطار سعی کرد رویکرد شاخص‌تری به خود بگیرد تا وجه تمایزی با دیگر برنامه‌ها پیدا کرده باشد. این برنامه با محوریت فرزندآوری روی آنتن می‌رود و عاطفه میرسیدی که سال‌ها در حوزه خبرهای پزشکی و سلامت فعالیت می‌کرد در این برنامه با زنانی که در ابتدای زندگی خود نتوانسته‌اند صاحب فرزند شوند به گفت‌وگو پرداخت.فصل اول «هیوا» از ابتدای ماه رمضان روی آنتن رفته و تاکنون حدود ۲۲ هزار بار دیده شده است.
فصل سوم «نجلا»: فصل دوم سریال «نجلا» از ابتدای نوروز روی آنتن شبکه سه سیما رفت که در ۴۰ قسمت تا پایان ماه رمضان پخش آن ادامه دارد.این سریال چند قسمتی هم پخش نشد و قسمت جدید آن در ماه مبارک رمضان با دو شب تأخیر روی آنتن رفت؛ با این حال این فصل توانست همچنان مورد اقبال مخاطبان باشد و اگر در نوروز رتبه دوم پربیننده‌ها را به خود اختصاص داد در رمضان به رتبه اول رسید.قصه فصل دوم «نجلا» به کارگردانی خیرالله تقیانی‌پور با ماجراهای مختلفی هم گریبانگیر شد و ستاره این سریال حسام منظور بود که نقش اصلی آن است.این سریال به تهیه کنندگی سعید سعدی از ابتدای نوروز روی آنتن است و تاکنون بیش از چهار میلیون و ۴۸۸ هزاربار دیده شده است.
فصل چهارم «از سرنوشت»: فصل جدید «از سرنوشت» از ابتدای ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه دو رفت و اگرچه برندی است که پیش مخاطب شناخته شده است با این حال از همان ابتدا توانست مخاطبان خود را جذب کند و حتی به شکل حیرت‌آوری رکورد زد.این سریال که برای مخاطب نوجوان و جوان ساخته شده است جمعی از استعدادهای تازه را معرفی کرد که از جمله آن‌ها دارا حیایی فرزند امین حیایی است.از سرنوشت به کارگردانی محمدرضا خردمندان ساخته شد و در نیمه ماه رمضان در صدر پربیننده‌ها قرار گرفت و حالا با یک اختلاف چند هزارتایی بعد از «نجلا» که البته دو هفته‌ای زودتر شروع شده است قرار دارد و تاکنون چهار میلیون و ۴۴۱ هزار بار دیده شده است.
مسافران شهر: آخرین سریالی که برای رمضان امسال در نظر گرفته شد «مسافران شهر» بود که سعی داشت با حال و هوایی رمضانی و مناسبتی هم پیش رود. با این حال انتخاب بازیگر و حتی قصه‌های این سریال کمتر توانست مورد توجه قرار بگیرد.این سریال توسط چند کارگردان و در اپیزودهای چندقسمتی ساخته شد و در زمان افطار هر شب از شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رود و تاکنون بیش از ۳۴۱ هزار بار دیده شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی