[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

برنامه‌ریزی برای مصرف بهینه انرژی، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز اعلام کرد که با هدف برنامه‌ریزی برای بهینه سازی مصرف انرژی و مدیریت مناسب این موضوع، در آستانه فصل گرم سال، کارگروه گذر از پیک مصرف برق، با محوریت استانداری در فارس تشکیل شده است. محمدرضا سلاحی چهارشنبه 31 فروردین با اشاره به برگزاری نخستین جلسه کارگروه استانی گذر از پیک مصرف برق فارس، به خبرنگاران گفت: با توجه به تجارب خوب سال گذشته در زمینه مدیریت مصرف انرژی برق، طی ایام پیک بار شبکه، شرکت توزیع برق شیراز، برنامه ریزی در این زمینه را از ماه‌ها قبل آغاز و پیشنهاد تشکیل کارگروه مدیریت مصرف انرژی برق را در سطح مدیران ارشد استانی، مطرح کرد.
اهمیت الگوسازی و آگاهی‌بخشی
سلاحی گفت: آنچه امسال مد نظر قرار گرفت، علاوه بر اقدامات مدیریتی منطبق بر دستورالعمل‌ها، توجه جدی به فرهنگ‌سازی و تبیین ابعاد و اهمیت مدیریت مصرف برق و الگوسازی برای گروه‌های مختلف جامعه با کمک ارتقای آگاهی‌ها و تلاش در مسیر تغییر دیدگاه‌ها بوده است.این مقام مسئول هدف از طرح این پیشنهاد و تشکیل کارگروه گذر از پیک مصرف برق استان فارس را، جذب تعامل و همکاری هرچه بیشتر دستگاه‌های سیاست‌گذار، تصمیم‌ساز و اجرایی در حوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، اجتماعی و اقتصادی با رویکرد کنترل مصرف برق در ساعات پیک بیان کرد. سلاحی با بیان اینکه نخستین جلسه این کارگروه با ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس و با حضور مسئولان دستگاه‌های سیاسی، امنیتی، انتظامی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان برگزار و منجر به تصویب مصوباتی شد، گفت: در نخستین جلسه، شاهد طرح و تصویب پیشنهاداتی بودیم که با اجرایی شدن آنها، شرایط بهتری را در ایام پیک مصرف برق در استان فارس داشته باشیم. مدیرعامل توزیع برق شیراز گفت: استمرار برگزاری جلسات این کارگروه به‌صورت هفتگی با محوریت استانداری فارس، تخصیص فرصت یک هفته ای به دستگاه‌های مختلف به ویژه نمایندگان سازمان‌های صمت و جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‌های صنعتی و دیگر نهادها در فارس برای اعلام برنامه‌ها، پیشنهادات و درخواست‌ها در حوزه برق و ارائه برنامه عملیاتی برای گذر از پیک مصرف و اقناع‌سازی جامعه با استفاده از تمام ظرفیت‌های فرهنگی و رسانه ای، بخشی از موارد تصویب شده در این جلسه بود. 
سلاحی همچنین خاطرنشان کرد: در این جلسه موضوع جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز با همکاری سازمان‌ها و دوایر ذی‌ربط، بررسی تأثیر جابه‌جایی ساعت اداری در کاهش پیک مصرف برق، عدالت استانی و شهرستانی در مدیریت اضطراری بار در صورت نیاز، شفاف‌سازی و تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی مناسب، از دیگر مسائل مطروحه و مصوب بود.
قدردانی از اقدامات فرهنگی جهادی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز همچنین از برنامه ریزی برای اجرای پویشی با هدف تحت پوشش قراردادن جمعیتی ۴میلیونی در فارس خبر داد و گفت: در این پویش با همکاری آموزش و پرورش استان فارس، جمعیت دانش آموزان و اولیای دانش آموزان و فرهنگیان، به عنوان گروه هدف اقدامات فرهنگی مدنظر قرار گرفته اند. او در ادامه با قدردانی از همکاری بسیج در راستای اقدامات فرهنگی جهادی، گفت: خوشبختانه امسال شاهد همراهی و همکاری مطلوب سازمان‌های مختلف بسیج اقشار، در برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های جهادی در ابعاد آموزشی، فرهنگ‌سازی، پایش و ممیزی انرژی در گروه‌های مختلف از مشترکان برق است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: پایش مشترکان صنعتی با همکاری بسیج مهندسین آغاز شده و برنامه ریزی برای کنترل بار مصرفی ادارات با همکاری بسیج ادارات صورت گرفته است. سلاحی همچنین گفت: سال گذشته و با تعامل نسبتاً خوب دستگاه‌های اجرایی و همراهی مناسب مشترکان بخش‌های مختلف، شاهد اجرای سیاست‌های مدیریت مصرف ابلاغی از سوی وزارت نیرو در استان فارس و خصوصاً کلان‌شهر شیراز و کاهش حداقلی تبعات و عوارض افزایش مصرف برق در ایام گرم سال بودیم.این مقام مسئول گفت: امسال با توجه به کاهش بارندگی، نبود تعادل بین میزان تولید و مصرف انرژی برق، پیش بینی گرمای زودرس، افزایش تعداد مشترکان بخش‌های مختلف و... احتمال افزایش قابل ملاحظه مصرف وجود دارد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با یادآوری اینکه راهکارهای بسیار ساده و عملیاتی برای مدیریت مصرف برق وجود دارد، گفت: این راهکارها بدون اینکه تأثیری بر میزان رفاه شهروندان داشته باشد، علاوه بر مدیریت مصرف انرژی برق، منجر به کاهش قابل ملاحظه هزینه برق بها خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی